NB II

2020.09.16. 11:31

Elképesztő ajkai fordítás a női labdarúgó bajnokságban

Hiába vezetett 3-0-ra Ajkán a Pápai ELC a női labdarúgó NB II-ben, a 75. percben „ébredő” hazaiak négy gólt lőttek az utolsó negyed órában.

20200912 Ajka Női labdarúgás NB II FC Ajka (zöld) - Pápai ELC (sárga) Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

A női labdarúgó NB II harmadik fordulójában Veszprém megyei rangadót rendeztek a nyugati csoportban: az FC Ajka a Pápai ELC csapatát fogadta. A vendégek kezdtek jobban, már a második percben megszerezték a vezetést, a második félidő elején pedig 0-3 állt az eredményjelzőn. A 74 percig gólképtelen ajkaiak ekkor belehúztak, de nem csak a szépítésre hajtottak, ez abból látszik, hogy szűk negyed óra alatt sikerült négyszer is a kapuba találniuk. A győzelmet hozó gól a 89. percben született.

A Balatonfüredi FC vereséget szenvedett a fővárosban ezen a játéknapon.

FC Ajka–Pápai ELC

4-3 (0-2)

Ajka. Játékvezető: Vámosi V.

FC Ajka: Hidi – Simon Ivett, Hannig Viktória (Gyenese Mónika), Belovics Alexandra, Bozsoki, Kovács N. (Berzsenyiné Kasza), Ferencz, Schultz (Nagyné Csépli), Bogdán (Vattai), Tamás-Kovács, Pál.

Pápai ELC: Kiss E. – Savanyó (Németh Rebeka), Ruska (Kalmár), Pődör, Fellner, Csébi Luca, Gyarmati, Szalay (Sári), András, Major Brigitta, Vesztergom.

Gólszerzők: Ferencz (3), Berzsenyiné Kasza, ill. Gyarmati (2), Belovics Alexandra (öngól).

A zöld mezes FC Ajka remekül hajrázott a PELC elleni derbin Fotó: Penovác Károly/Napló