NB I/B piros csoport

2021.02.25. 10:56

Egypontos vereséget szenvedett a veszprémi kosárcsapat

Három elvesztett negyed után hiába nyitott elképesztő hajrát a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém csapata, végül egypontos vereséget szenvedett a Salgótarján otthonában a kosárlabda NB I/B piros csoportjában.

Fotó: Balogh Ákos/Napló

Salgótarján-Veszprém 92-91 (32-26, 28-27, 23-15, 9-23)

Salgótarján, zárt kapus mérkőzés. V.: Hervay, Major, Bagi. Salgótarjáni KSE: Nshimba 13, Herendic 16/6, Boinitzer 17/9, Karanfilovski 4, Sömenek 25/3. Csere: Bán 3/3, Joó 11/3, Bogatin 3/3, Molnár. Edző: Szabó Zoltán. Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 3/3, Sipos 3, Madár 42/24, Szabó 16/6, Dukic 23/6. Csere: Birkás, Futó 4. Edző: Baksa Szabolcs.

Madár hármasával vette kezdetét a találkozó, azonban ezután jó ideig nem volt miért örülnie a veszprémieknek, gyorsan átvette a vezetést a Salgótarján, és a 4. perc végén 17-8-ra vezetett. Időt kértek a veszprémiek, majd Dukic és Futó pontjaival zárkóztak a vendégek (19-16). Nshimba és Sömenek kosaraival ismét ellépett a Salgótarján (26-18), sőt a negyed végére 30-20-ra alakult az állás, azonban Madár, majd Szücs triplájával újra szoros lett.

Dukic és Szabó remek megoldásaival sikerült 41-39-re felzárkózni a második játékrészben, sőt az egyenlítésért támadhatott a Hoya, azonban a dobás nem sikerült. A túloldalon rendkívül hosszú támadás végén Joó egy hármassal köszönt be (44-39). Feljavult mindkét oldalon a védekezés, ez mégis a hazaiaknak kedvezett, a félidőben 60-53-ra vezettek.

Szünet után gyorsan tíz pont fölé nőtt a különbség, s hiába kért időt Baksa Szabolcs, tanítványai nem találták a játék ritmusát (83-65).

A veszprémi kosarasok (a képen Szabó) három elvesztett negyed után nem tudtak fordítani Fotó: Balogh Ákos/Napló

Az utolsó negyedben felkeményedett a veszprémi védelem, ami megzavarta a hazai fejeket. Madár és Dukic vezérletével nagy hajrát indítottak a bakonyiak, ám a rendkívül kiélezett végjátékban az utolsó támadásból nem sikerült pontot szerezni, így 92-91-re kikaptak.