Idén is népszerű volt

2021.09.07. 11:30

Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Prevital Szőlőskör futóeseményt

Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Prevital Szőlőskör elnevezésű futóeseményt, amely a szokásoknak megfelelően rövid és ultratávokat, valamint számos szórakoztató programot kínált az érdeklődőknek.

20210904 balatonszőlős. Szőlöskör futóverseny rajt Fotó: Pesthy Márton PM Veszprém Megyei Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

A Balatonszőlős központú futóesemény már évek óta amolyan sportos-kulturális fesztiválként működik és ez idén sem volt másképp. A futók mellett sok embert vonzottak a település sportpályáján tartott szórakoztató, zenés programok, gyermekjátékok, finom ételek is italok.

Ami a sportolni vágyókat illeti, az indulók idén is változatos kínálatból választhattak maguknak távot: 80, 50, 21, 10 és 5 kilométert is lehetett futni. (Igaz, a 80 km-es, pontosabban 50 mérföldes versenyt időközben lefújták, de erről majd később.) A palettát az 50 km-es váltó, valamint gyermekfutamok színesítették.

A Szőlőskör egyik legnagyobb előnye, vonzereje, egyben nehézsége maga a terep, a Balaton-felvidék lankásabb, valamint (jóval) meredekebb emelkedői igencsak próbára teszik a mezőnyt, amely többek között Tótvázsony, Barnag, Pécsely, Vászoly, Dörgicse és Balatonakali érintésével ért célt.

A nagy szintkülönbség mellett a meleg, száraz időjárás is nehezítette az indulók dolgát, ezzel együtt nagyon jó idők születtek. Az 50 kilométeres megmérettetésen Muhari Gábor 3:33:36-os eredménnyel ért célba elsőként, megelőzve Murányi Gábort (3:36:46) és a Balatonfüredi Atlétikai Club futóját, Petróczi Mártont (3:44:01). A nőknél Stefanovits Anna (4:00:57) győzött, a második helyen Maráz Zsuzsanna (4:03:57), a harmadikon Horn Zsanett (4:11:35) végzett.

A félmaraton Bóvári Gábor (1:32:38) sikerével ért véget, Kárász László (1:35:32) és Herczeg Attila (1:36:26) lett még dobogós. A hölgyeknél Horváth Ildikó (1:42:54) nyert, Forrás-Szakály Zsuzska (1:43:51) és Bakó Mónika (1:53:11) előtt.

Tíz kilométeren Kovács István (37:37) volt a leggyorsabb, mögötte Kolonics Tamás (39:34), majd Bellér Zsuzsanna (43:34) ért célba.

Sokan választották kora őszi megmérettetésnek a balatonszőlősi viadalt

Az öt kilométeres „vágtában” Sass Diána (17:31) mindenkit megelőzött, Hadnagy Attila (20:25) lett a második, Szijártó Dorina (20:33) a harmadik.

Ahogy említettük, a 80 km-es viadalt időközben lefújták, ennek oka egy sajnálatos baleset volt, ami Balatonakali közelében történt. Egy autós elsodort két futót, szerencsére az érintettek csak könnyebben sérültek, de a szervezők úgy döntöttek, hogy 50 km után végeztével lezárják a megmérettetést.

Baranyai Máté főszervező elmondta, a balesetet követően a rendőrséggel is egyeztetve döntött a lefújás mellett. Szerencsére kiderült, hogy nincs nagyobb baj, Lubics Szilvia többszörös magyar bajnok és Spartathlon-győztes ultrafutót kórházba szállították, de a balatonszőlősi eredményhirdetésen már ott volt.

A 80 km-en indulókat végül 50 km megtétele után értékelték, s ez alapján Strifler Attila (3:43:55), Beda Szabolcs (3:44:18), Cseke Lilla (3:52:00) lett a dobogósok sorrendje. Itt az időeredményeket nyilván úgy kell nézni, hogy a résztvevők 80 km-es távra készültek.

Baranyai Mátétól megtudtuk, jövőre új pályát jelölnek ki a Szőlőskörön, amely 50 km-en hivatalos magyar bajnokság lesz.