Fontos győzelmet söpört be a veszprémi kosárcsapat

Óriási küzdelemben fektette két vállra a Veszprém Kosárlabda Klub a tavaly még az élvonalban vitézkedő Jászberény gárdáját a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjának rangadóján.

Forrás: pexels

Veszprém Kosárlabda Klub – Jászberényi KSE 90-86 (23-24, 14-16, 28-14, 25-32)

Veszprém, 350 néző. V.: Horváth A., Benedek, Földesi. Veszprém KK: Dancsecs 7/3, Tóth 11, Szabó 28/18, Glatz 6, Dukic 20/3. Csere: Birkás, Horváth 11/6, Madár 7/3, Gaál. Edző: Martin Blaho.

Jászberényi KSE: Lewis 11/6, Fekete 3/3, Rakic 17/9, Velkey 14, Olasz 17. Csere: Nagy 3/3, Várbíró, Rosic 21/9, Homoki. Edző: Földi Sándor.

Dukic pontjaival indult meg a Veszprém (2. perc: 5-2), majd Dancsecs triplájával 10-6-ra alakult az állás. Fekete triplájával tartotta a lépést a rivális. Remek dobópárbaj alakult ki, Szabó hármasa is utat talált a gyűrűbe. Olasz közelijével ismét szoros volt (12-11). Az 5. percben átvette a vezetést az ellenfél Lewis trojkájával (12-14). Kimaradtak a hazai lehetőségek, amit a Jászberény kihasznált, és 12-18-ra alakult az állás. Glatz törte meg a csendet, ám továbbra is a vendégek mentek elöl (16-24). Szabó triplája jókor érkezett, aztán Glatz és ismét Szabó volt eredményes (23-24).

Horváth hármasa vezette fel a második játékrészt, de gyorsan érkezett a válasz. Fej, fej mellett haladtak a csapatok, hullámzott a játék, pontatlan dobások jellemezték mindkét felet (30-30). A 18. perchez érve megint a Jászberény lépett el egy kicsit (32-38), ám a veszprémi karmester, Szabó gyorsan lehűtötte a kedélyeket, majd Madár is megérkezett a mérkőzésbe (37-38). Velkey középtávolija zárta le a félidőt.

Olasz duplájával már 37-42-re vezetett a Jászberény, ám Szabó ismét pontosan célzott távolról, kétszer is (45-44). Felkeményedett a hazai védelem, a palánkok alatti területet Dukic és Tóth N. uralta, és Madár kosara után 47-44 állt a kijelzőn. Rakic ekkor még egyenlített, ám Tóth N. zsinórban szerzett három pontot. Nagy szívvel, jól harcolt a Veszprém, Szabó újabb nagyszerű megmozdulásai után pedig már 56-47-et mutatott a kijelző. Sőt, a negyed végére 11 pontosra hízott a különbség (65-54).

Az utolsó etap első két percében csak hazai kosárnak tapsolhattunk, 17 pontosra nőtt a differencia (71-54). Időt kértek a vendégek. Hosszú idő után Olasz talált be, a pompás napot kifogó Szabó triplával reagált (74-56). Kisebb hullámvölgybe érkezett a VKK, szerencsére nem sokáig tartott (74-64). Madár középtávolijával lódult meg a bakonyi együttes. Aztán percekig egyik fél sem talált be, őrült rohanás végén Rakic tripláját jegyezhettük fel, aki elkapta a fonalat, és a kosaraival ismét felzárkózott a rivális (79-72). Tóth N. ziccere után ismét jászberényi hármas következett (39. perc: 81-75). Aztán ismét Rakic villant. Kisebb izgalmak után Dukic szerzett lepattanót és kosarat, majd Glatz állította be a végeredményt.

Martin Blaho: – Nagyon fontos győzelmet értünk el. A mai sikerünket a második félidőben mutatott pazar védekezésünknek köszönhetjük. Ebben nagyon sokat fejlődtünk, ellenfelünk egy támadólepattanót sem szerzett. Remélem, mostantól győztes mentalitásra váltunk, és meccsről meccsre jobbak leszünk.