Az Európa-bajnokságon futottak

2022.08.25. 12:34

Remekül helytállt a 4x400-as váltócsapat a Münchenben rendezett kontinenstornán

Két veszprémi sportoló vett részt az idei atlétikai Európa-bajnokságon. A Sportolj Velünk SE (SVSE) kiválóságai közül Bartha-Kéri Bianka 800 méteres, Szögi István Dániel pedig 1500 méteres síkfutásban képviselte hazánkat Münchenben.

Bartha-Kéri Bianka tizennegyedik lett 800 méteren az Eb-n

Forrás: SVSE

Az egyesület beszámolója szerint Bartha-Kéri Bianka közel járt a továbbjutáshoz 800 méteren, végül 2:02.99-es futásával összesítésben a 14. helyen zárt. Bartha-Kéri Bianka a 4x400 méteres női váltó tagjaként a 10. pozíciót szerezte meg Münchenben.

Az Európa-bajnokság másik veszprémi indulója, Szögi István az 1500 méteres verseny második előfutamában szerepelt. Az SVSE futója jól kezdett és egészen az utolsó körig vezetett, végül 3:44.20-as idővel futamában a 12., összesítésben a 23. helyen végzett.

Ahogy említettük, remekül helyt állt a 4x400-as magyar női váltócsapat a müncheni versenyen.
A Nádházy Evelin, Bartha-Kéri Bianka, Rapai Fanni, Molnár Janka összetételű együttes 3:29.39-es időt produkált, amellyel 10. lett az Európa-bajnokságon.
A lányok áttörték a 3:30-as határt, és ezzel megint egy lépéssel közelebb kerültek az országos csúcs (3:27.86) megdöntéséhez.