Kolosotorok és kertek

2022.08.31. 14:04

Több százan futottak a veszprémi éjszakában

Remek hangulat, csoda szép környezet várt a Veszprém Félmaraton indulóit, akik két távon, éjszaka futottak a királynék városában.

Fotó: Nagy Lajos/Napló

Idén ismét éjszakai futóversenyt rendeztek a megyeszékhelyen, a Veszprém Félmaraton este kilenc órakor indult a versenyközpontként szolgáló Kolostorok és Kertekből. Több mint háromszázan mérették meg magukat, a résztvevők a klasszikus félmaraton mellett 10,5 kilométeren tették próbára tudásukat. Lehetett egyéniben, párosban és váltóban (hármas és négyes) is indulni.

A megmérettetés útvonala Veszprém több nevezetességét is érintette, a különleges környezet „ára” volt, hogy a megyeszékhely földrajzára jellemző szintemelkedéssel bizony meg kellett birkózni.

A Veszprém Fékmaratont kilencedik alkalommal rendezték meg, ebből másodszor volt éjszakai a futás.

A 21 kilométeres versenyt Kaposi Benedek nyerte 1:13:45-ös idővel, megelőzve Mátyás Bencét (1:19:25) és Szennyai Doriánt (1:21:36). A nőknél Tilinger Melinda (1:44:44), Szarka Ágnes (1:55:42), Tulcan-Szarka Eszter (1:55:43) lett a dobogósok sorrendje.

A 10,5 kilométeres verseny végeredménye, férfiak: 1. Vingl Balázs 45:52, 2. Horváth Csaba 47:37, 3. Pénzes Balázs 49:23. Nők: 1. Seligáné Wágenhoffer Judit 47:55, 2. Makovics Dóra 48:31, 3. Hajas Bernadett 50:0.