Labdarúgó megye I

2022.10.23. 19:46

Másfél év után maradt alul ismét az Úrkút

Közel másfél évnyi veretlenség után kapott ki ismét az Úrkút SK a labdarúgó megye I-ben. Az éllovas Sümegen maradt alul hatalmas küzdelemben, a győztes találat a 92. percben született. A második helyen álló tihanyiak is veszítettek a 10. játéknapon. Hétvégén első sikerét aratta a Magyarpolány, nem is akárhogyan.

A sárga mezes sümegiek nagy csatában legyűrték az éllovast

Fotó: Penovác Károly/Napló

2021. május 11-én kapott ki legutóbb bajnoki mérkőzésen az Úrkút SK, amely az előző idényt veretlenül nyerte, ebben a szezonban pedig egészen 10. fordulóig hibátlanul menetelt. A sümegiek szakították meg a nagyszerű sorozatot.
Magyarpolány SE–Fűzfői AK 8-1 (4-0)
Magyarpolány. Jv.: Ákos D. Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Veisz, Polt B., Bencsik, Döbrösi, Polt P., Schönberger, Talabér (Vass), Kardos, Hardi, Sárkány.
Fűzfői AK: Lehr – Kovács L., Tóth K., Müller (Katus), Horváth A., László (Szalai), Bévárdi, Parrag, Füle, Babai, Szentmártoni.
Gólszerzők: Hardi (4), Bencsik (2), Veisz, Kardos, ill. Szalai.
Sümeg VSE–Úrkút SK 3-2 (1-1)
Sümeg, 100 néző. Jv.: Karsai R. Sümeg VSE: Kovács B. – Márkus, Nimsz, Bujtor, Sabjanics, Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan (Horváth A.), Görhes A., Ferenczi, Görhes T. Edző: Lázár Szilveszter.
Úrkút SK: Kádár – Lang, Uj, Kalapács (Bognár), Zágor, Horváth Á., Szedlacsek (Papp A.), Király, Buchwald (Barcza), Kovács G., Udvardi (Márton). Megbízott edző: Márton Gábor.
Gólszerzők: Reicz (2), Nimsz, ill. Zágor, Szedlacsek.
Korrekt játékvezetés mellett színvonalas, végig nagy iramú, küzdelmes mérkőzés. Az első játékrészben a hazaiak előnyt szereztek, amelyet a vendégek egalizáltak. A második félidőben a sümegiek ismételten vezetéshez jutottak, az úrkútiak megint egyenlítettek. A hazaiak továbbra sem adták fel, és újabb találatukkal otthon tartották a három pontot.
Mindkét oldalon kimaradt lehetőségek. A csapatok taktikus, szervezett, fegyelmezett játékot produkáltak. A sümegiek elszántak voltak, háromszor szereztek maguknak előnyt a remek iramú, óriási küzdelemben, így megérdemelt a győzelmük a jó erőkből álló és helyenként durva játékot mutató úrkútiak felett.
Jók: mindenki, Kovács Bence a mérkőzés legjobbja, ill. mindenki.
Tudósított: Fazekas László.
BUSC–Tihanyi FC 4-2 (1-1)
Balatonfüred, 300 néző. Jv.: Kerekes D. Balatonfüredi USC: Mocher – Takács, Hideghéti (Radács), Poráczki, Török, Nagy D. (Benedek), Boda (Kovácsfi), Szücs, Koltai (Bene), Szente, Knausz.
Tihanyi FC: Illés – Dévényi, Németh K., Fehér (Mogyorósi), Nemes G. (Stáhl), Henn, Sudár M., Vojnity, Nemes Á., Sudár Á. (Erőss), Kovács Á.
Gólszerzők: Radács, Bene, Nagy D., Poráczki, ill. Henn, Nemes Á.
Ideális labdarúgóidőben, kiválóan előkészített pályán, szépszámú érdeklődő előtt került sor a két élcsapat szomszédvári rangadójára.
A mérkőzés kezdőrúgását Györe László, az 1960-as évek legendás füredi kapusa végezte el - nagy taps kíséretében.
A két gárda nagy iramban esett egymásnak. A vezetést a 18. percben a füredi fiatalok szerezték meg, Nagy D. egyéni játék után kapufás gólt szerzett. A tihanyiak rákapcsoltak, és a 38. percben Nemes Ádám büntetőjével kiegyenlítettek.
Fordulás után folytatódott a nagy iramú, kemény küzdelem. Az 57. percben egy jobbról átívelt labdát a hosszú saroknál érkező Poráczki két méterről vágott a tihanyi kapuba, 2-1.
A 71. percben ismét egyenlített a Tihany. A füredi nevelésű Henn Márk lépett ki a védők közül, és lapos lövése a bal kapufáról pattant a hálóba, 2-2.
A fürediek egy perc múlva a csereként beállt Radács Bálint nagy góljával ismét magukhoz ragadták a vezetést, majd a három bajnoki pont biztos megszerzése a másik cserejátékos, Bene Dániel 79. percben szerzett találatával dőlt el véglegesen, 4-2.
Az újonc füredi fiatalok kiváló szereplése a bajnokság egyik kellemes meglepetése.
Jók: az egész BUSC, ill. Németh K., Henn M. és Nemes.
Tudósított: Burka Tibor.
Szentantalfa NVSE–TIAC VSE 3–1 (2–0)
Szentantalfa, 150 néző. Jv.: Lukács I. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Bertalan (Szűcs), Nagy Zs., Molnár K. (Steierlein), Szigeti, Molnár B. (Fischer), Csillag, Stadler, Németh B., Vári Kovács (Tóth K.). Edző: Fischer Norbert.
TIAC VSE: Für – Szabó Á., Szabó L., Mékli, Makacsek-Molnár, Vers, Szekér, Kocsis, Ódor, Piros, Csik. Edző: Domján Krisztián.
Gólszerzők: Szigeti, Molnár K., Molnár B., ill. Szabó L.
Lendületesen és kellő harcossággal kezdte a mérkőzést a hazai csapat, amely sorra dolgozta ki helyzeteit, mégis egy Vári-Kovács-szabadrúgás kellett a vezetéshez. Labdaszerzések után a TIAC próbált gyorsan felérni a házigazda kapujához, de a hazai hátsó alakulat rendre közbe tudott lépni a kulcsmomentumokban. A félidő végén Molnár K. egy kiváló kiugratást követően kettőre növelte az előnyt.
A második félidő az elsőhöz hasonlóan alakult, de a hazaiak Szigeti gólja után kissé elkényelmesedtek, így csapkodóbb lett a játék, a TIAC büntetőből szépített.
A mérkőzés végére kissé „elfogytak” fejben a vendégek, akik forrófejűségükkel nem vizsgáztak túl jól sportszerűségből.
A Szentantalfától szép ajándék volt ez a siker Csillag Richárdnak, aki utolsó legénykori meccsét játszotta.
Jók: Csillag, Szigeti, Molnár K., Nagy Zs., ill. Für, Vers, Szabó L.
Tudósított: Oláh Gergely.
VBSK–Gyulafirátót SE 2-0 (2-0)
Várpalota. Jv.: Nagy J. Várpalotai BSK: Közép – Szabó P. (Bogdán), Szenyéri, Gerák, Szurok, Reznyák, Borbás, Kustán, Udvardi, Kaufmann (Csapó), Sanda.
Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Vörös, Vaczola, Bekker (Sirhán), Gertner (Beke), Balta G. (Stein), Marton (Gulyás), Kövesi, Tímár, Riz, Balta N. (Solymosi).
Gólszerző: Szabó P. (2).
Péti MTE–Pápai Perutz 1-4 (1-2)
Pétfürdő. Jv.: Lovasi I. Péti MTE: Kenyér – Gyurcsek (Horváth B.), Pálfi, Bóka P., Marton (Horváth P.), Simon, Rados, Szőke, Tar (Nagy R.), Bóka M. (Tóth Cs.), Varga B. Edző: Nagy Krisztián.
Pápai Perutz FC: Varga P. – Rozman, Karácsony (Bolla), Ruzsás (Tihanyi), Cser (Farkas B.), Szántó, Nagy B., Varga B. (Budavári), Horváth T., Gajdosi, Pető (Bognár). Edző: Kun Szabó Attila.
Gólszerzők: Rados, ill. Nagy B. (2), Pető, Varga B.
Devecser SE–FC Zirc 1-2 (1-0)
Devecser. Jv.: Magyar Á. Devecser SE: Károlyi – Kiss L. (Keller), Szabó D., Nagy Sz., Bukovics, Sipos Felícián, Paksai, Sáringer, Móger, Venczel (Ménes), Hauser. Edző: Cserna Róbert.
FC Zirc: Dobai – Mári, Hornyacsek R. (Wittmann), Antal, Hegyi (Hornyacsek E.), Stupián, Takács, Óvári (Tehel), Jakab, Kopházi, Somogyi.
Gólszerzők: Hauser, ill. Mári, Kopházi.
Balatonalmádi SE–Ajka Kristály 1-0 (0-0)
Balatonalmádi, 100 néző. Jv.: Pap E. Balatonalmádi SE: Borda – Burdi, Horváth B., Babos, Husvéth, Mátyás, Halmos, Kovács K., Bodnár (Fürge, Németh L.), Bencsik, Jánó. Edző: Kozma Csaba.
Ajka Kristály: Bognár – Bakó, Ujvári, Kungl, Szabados, Szabó K., Gergócs (Szabó Z.), Kozáni, Pápai, Varga B. (Hajós), Lajtos. Edző: Szabó Zoltán.
Gólszerző: Jánó.
Egyenlő erők változatos, küzdelmes mérkőzésén sokáig nem bírtak egymással a csapatok, a védelmek jól működtek, és a kapusok is remekül teljesítettek. Végül a 88. percben egy jól eltalált hazai lövés utat talált a hálóba. A szakadó esőben mindkét csapat dicséretesen küzdött.
Tudósított: Jandrasics Gábor.