Pedig nem indult simának

2022.10.10. 17:05

Pécsett szenvedtek vereséget a veszprémi kosarasok

Továbbra is várat magára a Veszprém Kosárlabda Klub első győzelme az NB I/B Piros csoportban, a mieink az alapszakasz harmadik fordulójában a még veretlen pécsiek otthonában kapituláltak.

Király Ferenc

NKA Pécs–Veszprém Kosárlabda Klub 121-80 (31-15, 22-26, 36-16, 32-23)

Pécs, 100 néző. Vezette: Kapusi, Szalai, Csák.

Pécs: Kerpel-Fronius 13/6, Meszlényi 16/6, Kovács 14/3, Meleg 12, Djordjevic 10. Csere: Kazy 22/18, Rátvay 15, Herger, Scherer 10/6, Benke 1, Lados 8/3, Kármán. Edző: Ivica Mavrenski.

Veszprém: Szabó 11/3, Birkás 14/6, Madár 32/30, Végh 9/3, Habel 6. Csere: Kiss 5/3, Szeifert 3/3, Varga. Edző: Naményi Márk.

A feladat nehéznek ígérkezett, főként annak fényében, hogy a vendégek nélkülözték két magas emberüket, a megbetegedett Ratianit és a megsérült Orgonát. Az övéik ettől függetlenül egy ideig jól tartották magukat (10-10), majd hirtelen hullámvölgybe kerültek (31-15). A VKK később Madár tripláival próbált kapaszkodni, tízen belülre is kerültek (47-38), ám a hazaiak a második félidőt jobban kezdték (65-43).

A folytatásban mind nagyobb lett a felek közötti különbség (81-52). A mecsekaljaiak a záró negyedben könnyű kosarakat szereztek, helyzetüket megkönnyítette, hogy a bakonyiak labdákat adtak el és támadólepattanókat engedtek a riválisnak (100-60).

Naményi Márk: – A múlt hét elején – egy ütközés következtében – mindkét centerünk megsérült, ráadásul a felkészülés során betegségekkel is bajlódtunk. Emiatt úgy készültünk a mérkőzésre, hogy abból minél többet profitáljunk. Első félidei teljesítményünkre büszkék lehetünk, a nagyszünet után azonban kinyílt az a bizonyos olló.