Bajnoki címek, kiváló eredmények

2022.11.15. 13:30

Elrajtolt a Mezei Futó Magyar Liga

Békéscsabán rendezték meg a Mezei Futó Magyar Liga első fordulóját. A veszprémi Sportolj Velünk SE-ből Szögi István Dániel bajnoki címet szerzett, klubtársa, Kovács Ferenc Soma a második helyen ért a célba. A nők között Varga Gréta Barbara harmadik lett.

Szögi István Dániel bajnoki címet szerzett Fotó: SVSE

A Sportolj Velünk SE (SVSE) versenyzői mind eredményesen, többen egyéni csúcsot elérve szerepeltek a békéscsabai megmérettetésen. A férfiak között (7,5 kilométer) abszolút kategóriában Szögi István Dániel nem talál legyőzőre (21:11), míg Kovács Ferenc Soma a második helyen ért be (21:15), ezzel az U20-as kategóriát megnyerte. Zsetnyai Ákos összesítésben a 14. lett 23:52-vel, U23-ban ötödikként zárt, míg mögötte Fándly Márk a hatodik helyet (összesítésben a 17.) szerezte meg (24:48). A nők hat kilométeres távon versenyeztek, ahol Varga Gréta Barbara az U23 mezőnyben az első (20:10), míg abszolútban a harmadik helyen végzett.

Az U18-as kategóriában a fiúk között Szirbek Albert bronzérmesként ért be hat kilométeren 18:19-es idővel. Babics Marcell 19:38-al a nyolcadik, Kovács Botond 20:48-al a 18. helyet szerezte meg. A lányoknál Felber Kata Zselyke 4,5 km-en 17:29-es időt ért el. A serdülőknél Szirbek Titusz vehetett át ezüstérmet 14:47-el. Sinka Dániel a hatodik pozícióban zárt 15:17-el. A lányoknál Zsohár Lúcia Lola 10:50-es, Vass Boglárka 11:54-es eredménnyel végzett a három kilométeres távon. A legfiatalabb, újonc kategóriában a fiúk 3, a lányok 2 kilométert futottak. Gaál Kolos 10:35-ös, Meilinger Vivien 7:32-es egyéni csúcsot teljesített a veszprémiek közül.