Gólzápor Komlón

2022.12.03. 19:46

A bakonyiak magabiztosan győztek idegenben

A korábbi veszprémi Melnyicsuk Viktor 10 gólig jutott a Telekom ellen, ám így sem tudott a legeredményesebb játékos lenni a szombati NB I-es kézilabda bajnokin.

Mikita Vajlupau 14-szer volt eredményes a Komló otthonában Fotó: Pesthy Márton/Napló

Komló–Veszprém 23-41 (14-25)

Komló, 800 néző. V.: Haskó, Natkai. Komló: Granic, Pásztor, Szilágyi (kapusok), Vaskó, Szöllősi O., Urbán 2, Sunajko 1, Kovács D. 1, Jerkovic 3, Takács 1, Csányi, Bazsa, Melnyicsuk 10 (6), Szuharev 4, Orbán B., Hoffmann 1. Edző: Kilvinger Bálint.

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), J. Omar 5, Nilsson 4, Elísson 3 (1), Ligetvári 3, Strlek 2, Lukács 1 (1), Mahé 1, ed-Dera 3, Ilic Z., Pesmalbek 5, Vajlupau 14 (1), Sipos. Edző: Momir Ilics.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3.

Nem bízott semmit a véletlenre a Veszprém, amely egy 5-0-s rohammal kezdett, a komlóiak közel hét percig nem tudták bevenni Corrales kapuját.

Ezután négy-öt gólban állandósult a vendégek előnye, a 15. percben 6-11-et mutatott az eredményjelző. Melnyicsukék mínusz háromra zárkóztak (8-11, 10-13), de aztán megint elkezdett nőni a különbség, 26. perc: 12-20. Még az első félidőben meglett a 10 találatos különbség, 14-24. Végül 25 lőtt gólig jutott az első 30 percben a Telekom, ami bárki ellen komoly mutató.

A második játékrész elején Granic védett kettőt is, Vajlupau törte meg a csendet, 34. perc: 14-26. Pár perccel később elérte a 30. találatot a Veszprém, Jahja Omar volt eredményes ekkor. Robogott tovább a bakonyi csapat, majd Granic mutatott be megint újabb védéseket. A 45. percben 19-34-et mutatott az eredményjelző.

A hibák ellenére sikerült a 40. gólt is bepasszírozni, az 57. percben Lukács Péter értékesített hetese után 22-40 volt az állás.

Akár hússzal is nyerhetett volna a Telekom, ám végül a vendégeknek be kellett érniük egy szerénynek szintén nem mondható 18 gólos sikerrel.