SVSE

2022.12.13. 11:38

Mezei Futó Magyar Liga: ezüstös sikerek

Szombathelyen rendezték meg a Mezei Futó Magyar Liga harmadik fordulóját. A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) sportolói három ezüstérmet szereztek a versenyen.

A veszprémi Sportol Velünk SE versenyzői a szombathelyi viadal rajtjában Fotó: SVSE

A felnőtt férfiaknál Szögi István Dániel, az U18-as fiúknál Szirbek Albert, az U16-os fiúknál Szirbek Titusz léphetett a dobogó második fokára.

Az újonc lányok két kilométeres távján Meilinger Vivien a nyolcadik helyen zárt 8:08-as eredménnyel, Miklós Luca (8:41, egyéni rekord) tizennegyedik lett. A fiúk három kilométeres versenyén Kingl Marcell (11:31, egyéni rekord) a hetedik helyen végzett, Kiss Lukács (12:29), Keller Márton (13:05), és Kaszás Zsigmond (13:12) egyaránt egyéni legjobb időt felállítva teljesítette a három kört.

A serdülő korosztály lány mezőnyében (három kör) Kiss Zsófia Csenge (11:33) hetedik, Zsohár Lúcia Lola (11:34) nyolcadik helyen ért a célba. A fiúknál (öt kilométer) Szirbek Titusz másodikként futott be 17:29-es idővel. Sinka Dániel (18:11) hetedikként, Horváth-Buday Bendegúz (20:21) tizennyolcadikként végzett.

Az U18, U20 és felnőtt abszolút férfi korosztály már hét kilométeres távon küzdött a bajnoki címekért. Abszolút kategóriában Szögi István Dániel vehetett át ezüstérmet 21:15-ös időeredményéért. Az U18-asok között Szirbek Albert lett második 22:50-es idővel, ő a 41 fős mezőnyben a 13. helyen zárt. A felnőttek között Zsetnyai Ákos 22:12-es idejével ötödikként ért a célba.

A hollandiai Tilburg városa adott otthont a Warandeloop nevű nemzetközi mezei futóversenynek, amelyen szintén érdekelt volt SVSE-sportoló. Az U20-as kategóriában Varga Gréta több mint félperces előnnyel (14:55) fantasztikus győzelmet aratott a 4300 méteres távon, Kovács Ferenc Soma pedig a negyedik helyen ért célba az 56 fős férfimezőnyben, 6200 méteren, 18:20-as időeredménnyel.