Két játékosukat is nélkülözték

2022.12.11. 08:19

Veszprém Kosárlabda Klub: tizenharmadikra sem sikerült

A mutatott játékon már érződött, az eredményen viszont még nem az elmúlt hetek kemény munkája, ez azt jelenti, hogy a Veszprém Kosárlabda Klub nem tudta megszakítani rossz sorozatát az NB I/B Piros csoportban.

Király Ferenc

Forrás: Pexels

Veszprém Kosárlabda Klub–Debreceni EAC U23 91-111 (18-27, 18-30, 27-27, 28-27)
Veszprém, 200 néző. Vezette: Esztergályos, Csák, Tóth B.
Veszprém: Kis 21/6, Horváth 9/3, Végh 3, Szabó 19/3, Orgona 23/3. Csere: Ráskai 3/3, Szeifert, Varga, Ratiani 13/3. Edző: Naményi Márk.
DEAC U23: Balázsi 6, Fábián 2, Kenéz 9/3, Neuwirth 17/9, Gáspár 28. Csere: Pollák 10/6, Magyari 2, Ságodi 7/3, Hegedüs 4, Várszegi 8/6, Kovács 5/3, Hőgye 13/9. Edző: Andjelko Mandic.
Hullámzóan indult a csata, a vendégek jobban rajtoltak (5-12), de a Madárt és Birkást nélkülöző hazaiak egyenlítettek (14-14), hogy aztán a negyed vége újra a cívisvárosiaké legyen (18-27). Később kiütközött a tavasszal még a Zöld csoportban vitézkedő ellenfél szélesebb fegyverarzenálja (19-29; 30-46), a tabellán nyolc diadallal az ötödik helyen álló debreceniek a nagyszünetre hovatovább eldöntötték a derbi lényegi kérdéseit (36-57). A 25. percben Naményi edző időt kért (47-72), ám csapata felzárkózási kísérletei eztán is kudarcot vallottak (56-80). A hazaiak a záró felvonásban nagyjából húsz pont lemaradással követték a vetélytársat (76-96), ezért legközelebb december 17-én lesz lehetőségük arra, hogy pontot tegyenek a szeptember óta tartó rossz szériájukra, és megszerezzék a hőn áhított első bajnoki sikerüket (85-106).
Naményi Márk: Mivel két játékosunkat is nélkülöztük, nem produkáltunk úgy, mintha teljes lett volna a csapatunk, nem volt kellő rotációnk. A srácok ennek ellenére mindent megtettek, hogy értékelhető mérkőzést játszhassunk.