Döntetlen az első párharcon

2023.03.11. 07:48

A végén kivágták a rezet

Bravúros döntetlent ért el a Fejér-B.Á.L. Veszprém a Liga Kupa negyeddöntő első felvonásán, így a kézilabdakör a jövő heti visszavágón kiharcolhatja a négy közé jutást.

Király Ferenc

Sokszor elhúztak a hazaiak, de sikerült a döntetlen

Forrás: Facebook/Fejér B.Á.L Veszprém

Dabas KC–Fejér-B.Á.L. Veszprém 31-31 (17-17)

Dabas, 400 néző. Vezette: Fekete, Tóth.

Veszprém: Podoba és Kaiser (kapusok), Hári és Pulay 6-6 gól, Vetési 5, Szmetán P. 3, Éles B., Gál és Bugyáki 2-2, Molnár B. 2 (1), Tóth P., Szrnka és Éles Zs. 1-1, Preszter, Rubos és Szatmári. Edző: Konkoly Csaba.

Az ellenfél legjobb lövői: Koller és Ács 7-7, Gáspár 4, Havas, Laurinyecz és Hutvágner 3-3.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1.

A vendégek annak tudatában léptek pályára, hogy a bajnoki tabellán a náluknál előrébb álló rivális ősszel a királynék városában is diadalmaskodott (30-33), igaz, ahogy mondani szokták: ebben a – főként a felkészülést és a fiatalok fejlődését szolgáló – sorozatban bármi előfordulhat. A mérkőzés elején kiegyenlített volt a küzdelem, aztán a légiósaikat nélkülöző dabasiak a 7. percben három (7-4), a 13. percben négy (10-6), a 22. percben pedig már hat góllal (16-10) vezettek. Ám hiába irányították a párharcot, a játékrész végére összekapták magukat Hári Leventéék. A fordulás után 23-23-ig fej-fej mellett haladtak a felek, aztán az ellen előbb 27-23-ra, majd 31-26-ra húzott el. A mieink a hajrában lemásolták az első félidő végén mutatott teljesítményüket és Kaiser védéseinek is köszönhetően kiegyenlítettek. A visszavágót március 14-én (kedd, 19 óra) rendezik a Március 15. utcai csarnokban.