Folytatta hosszú veretlenségi sorozatát az FC Ajka, amely három ponttal gazdagodott a labdarúgó NB II 32. fordulójában, vasárnap.

A hazai büntető előtti szabálytalanság pillanata, Pejovics vágta fel Szarkát

Fotó: Gyarmati László

FC Ajka–PMFC 1-0 (1-0)
Ajka, 800 néző. V.: Görög. Ajka: Horváth D. - Görgényi, Tar, Kenderes (Rabatin, 69.), Csemer - Tajthy (Vogyicska, 53.), Csizmadia, Berzsenyi (Gyuris, 69.), Zsolnai, Sejben (Jagodics B., 83.) - Szarka Á. (Gaál, 83.). Edző: Jeney Gyula Pécsi MFC: Helesfay - Takács Zs. (Szabó M., 71.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Majnovics, 80.) - Krausz, Terbe, Kesztyűs B. - Harsányi I. (Tóth-Gábor, 71.), Gera Z., Kocsis B. (Major S., 80.). Edző: Weitner Ádám
A harmadik fogadta a hatodikat, a helyezések szerint rangadónak számított az összecsapás, a formák alapján viszont ez nem feltétlenül volt elmondható. Az ajkaiak nyolc meccses veretlenségi sorozatot tudtak felmutatni, ezen időszak alatt hat sikert és két döntetlent értek el, míg a pécsiek komoly hullámvölgyet élnek át,  öt meccset vívtak meg nyeretlenül, s ezalatt csak két pontot szereztek.
Alaposan felkészültek egymás játékából a felek, valószínűleg ennek volt köszönhető az, hogy egyik csapat sem tudott helyzetet kialakítani. A mezőnyjáték sem volt valami látványos, sok szabálytalanság és hiba tördelte a folyamatos focit. A 27. percben Gera próbálkozhatott ígéretes helyzetből, közelről leadott lövése után blokkról vágódott az oldalhálóba a labda. Két perccel később a másik oldalon is adódott némi veszély, Csemer bal oldali beadása után Szarka fejelt nem sokkal a jobb kapufa mellé.
A 33. percben ismét Csemer volt aktív, előreívelésénél Pejovics hibázott, Szarka lecsapott a labdára, a pécsi védő pedig szabálytalanul állította meg, bünető. A 11-est Szarka a jobb alsóba lőtte, 1-0.
A folytatásban volt egy kis „tűzijáték” a pécsi kapu előtt, a vendégek háromszor is blokkolni tudtak. Az első félidő ráadásában Csemer tört előre, visszakapta a labdát egy védőtől, lövését Helesfay bravúrral védte a rövid oldalon.

A második játékrész elején a Pécs jutott büntetőhöz, miután a jobb oldalon kilépő Gerát Kenderes buktatta. A 11-eshez Kesztyűs állt oda és a jobb kapufa mellé bombázott. Az 56. percben Görgényi lőtt egy szöglet után, a labda a keresztlécről pattant ki.
A folytatásban nem volt túl élvezetes a találkozó, szép megmozdulás kevés akadt, sárga lap annál több. Bár csak egy gólos volt a hazai előny, nem igazán kellett attól tartani, hogy a Pécs kiegyenlít. Az Ajka végig veszélyesebb volt, és teljesen megérdemelten nyert.

Jeney Gyula: – Ellenfelünk remekül megszervezte a játékát, ezzel alaposan meg is nehezítette a dolgunkat. A teljesítményünk hagyott némi kívánnivalót maga után, viszont nyertünk, és bizonyítottuk, hogy mentálisan rendkívül erősek vagyunk. Rengeteget ér ez a győzelem, büszke vagyok a csapatra.
Weitner Ádám: – Kemény mérkőzésen vagyunk túl, úgy gondolom, tavasszal még egy csapat sem játszott az Ajkával szemben ilyen fölényben, mint mi. Sajnos a semmiből kaptunk egy tizenegyesgólt, míg mi elhibáztunk a büntetőnket. A győzni akarás terén nem érheti szemrehányás a játékosokat, a támadásbefejezésekkel van probléma.

A játéknap eredményei: Siófok–MTK 2-1 (0-0), Soroksár–Gyirmót 1-1 (1-1), Tiszakécske–Kazincbarcika 1-0 (0-0), FC Ajka–Pécs 1-0 (1-0), Csákvár–Budafok 0-1 (0-0), Nyíregyháza–Békéscsaba 1-1 (0-0), ETO FC Győr–Dorog 2-0 (0-0), Haladás–Szentlőrinc 1-1 (0-0), Kozármisleny–Szeged-Csanád 3-2 (2-0).

1. DVTK 31 23 1 7 64- 29  70
2. MTK 32 20 6 6 81- 43  66
3. FC AJKA 32 17 7 8 47- 32  58
4. GYIRMÓT FC 32 15 8 9 56- 40  53
5. SZEGED-CSANÁD 32 14 9 9 40- 34  51
6. PMFC 32 12 13 7 32- 28  49
7. HALADÁS 32 12 9 11 46- 47  45
8. SOROKSÁR SC 32 11 12 9 47- 46  45