Kosárlabda

2023.04.03. 07:03

Már nem osztott, nem szorzott

Lejátszotta utolsó alapszakaszbeli mérkőzését a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Piros csoportban, a csapat ezúttal Debrecenben szenvedett vereséget, így sereghajtóként vág neki az alsóházi rájátszásnak, ahol a bennmaradás a tét.

Király Ferenc

Debreceni EAC U23–Veszprém Kosárlabda Klub 86-64 (28-12, 19-20, 20-10, 19-22)

Debrecen, 100 néző. Vezette: Jankovics, Domán, Tóth.

DEAC: Czermann 6, Ságodi 7/3, Kenéz 14/3, Kovács 24/6, Neuwirth 14/12. Csere: Turán 5/3, Magyari, Fekete 7, Hegedűs 5, Várszegi 2, Horváth, Hőgye 2. Edző: Nemes Péter.

Veszprém: Madár 12/6, Vértes 4, Szabó 14/6, Birkás, Orgona 12/3. Csere: Udemezue 10, Pungur, Ráskai, Varga, Ratiani 12/3. Edző: Horváth Ákos.

A találkozó tét nélküli volt, ugyanis a hazaiak biztosan ötödikként zárták a bajnokság első részét, míg a – 26 éves erőcsatáruk, Kis Raul szerződését a minap közös megegyezéssel felmondó – vendégek az eredménytől függetlenül nem tudtak elmozdulni a tabella 14. helyéről. Az erőviszonyok az első negyedben sem borultak (7-0), a cívisvárosiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést (25-12). A bakonyiak a folytatásban már jobban tartották magukat (32-22), de a hátrányukat a nagyszünetig csak némiképp csökkentették (47-31). Horváth edző tanítványai a fordulás után az „öltözőben maradtak” (55-32), és a csata lényegi kérdéseit eldöntő hullámvölgyük a záró felvonásig tartott (65-40).  Az utolsó tíz percben ismét jobban pattogtattak Orgonáék (67-47), egyszer húsz pont alá is „benéztek (77-59), de az ellenfelük magabiztos győzelméhez így sem férhetett kétség (82-61).

Horváth Ákos: Nekünk a mérkőzés főpróba volt a play-out előtt, a taktikánkat nem is igazán a riválisunk játékára építettük. A hazaiak szépen kosárlabdáztak, ami pedig bennünket illet, az összecsapás tapasztalataival felvértezve április közepén nekivágunk a bennmaradásért folytatott harcnak.