Atlétika

2023.07.09. 11:49

Kéri Bianka duplázott az országos bajnokságon

A 400 és a 800 méteres számban is nyerni tudott a veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) kiválósága, Kéri Bianka a budapesti atlétikai országos bajnokságon.

Kéri Bianka

Fotó: Archív fotó: MTI

A 128. atlétikai országos bajnokságnak a Nemzeti Atlétikai Központ ad otthont. Az impozáns létesítményben hamarosan világbajnokságot rendeznek, így az ob egyben tesztversenyt is jelent az augusztusi óriás esemény előtt.

A veszprémi SVSE futói közül többen is dobogón végeztek. Kéri Bianka 400 és 800 méteren sem talált legyőzőre, előbbiben egyéni csúcsot futott. Mellette bajnoki címet szerzett Varga Gréta (3000 méteres akadályfutás) és Kiss Gergő is, aki 1500 méteres síkfutásban saját klubtársát, Szögi Istvánt előzte meg. Utóbbi számban a mezőny legfiatalabbja, Szirbek Albert (3:55.05) a nyolcadik helyet szerezte meg.

Kiss Gergőnek jutott még egy bronzérem is, amelyet 800 méteren ért el. Kubasi János ebben a számban negyedik lett (1:47.55, egyéni csúcs), míg Szögi István (1:48.19) hatodikként végzett.

Fotó: SVSE

Dobogóra állhatott Kovács Ferenc Soma is, aki 3000 méter akadályon a második helyen zárt. Itt klubtársai közül Zsetnyai Ákos (9:50.07) a 11., Nick Márton (9:55.64) 12. helyen ért célba.

Az U20-as korosztály 4x400 méteres váltófutásában az SVSE Kovács Noémi, Felber Kata Zselyke, Badics Helka, Besenyődi Petra összeállítású csapata óriási elszántsággal állt a rajthoz és meg is szerezte a bajnoki címet, 3:53.62-es időt elérve. A veszprémi egyesület másik váltója (Schofhauser Debóra, Kovács Dóra, Kozma Nikolett, Gedra Bettina) a kilencedik helyen végzett (4:21.08). A férfiaknál a Felber Farkas Ákos, Furda Botond, Szirbek Titusz és Babics Marcell alkotta együttes ötödikként ért célba (3:30.07).

Az SVSE eredményei, felnőtt ob, dobogósok, nők, 400 méter. 1. Kéri Bianka (SVSE) 52.61 másodperc. 800 méter: 1. Kéri Bianka (SVSE) 2:02.97 perc. 3000 méter akadály: 1. Varga Gréta (SVSE) 10:36.15.

Férfiak, 1500 méter: 1. Kiss Gergő (SVSE) 3:39.05, 2. Szögi István (SVSE) 3:39.16. 800 méter: 3. Kiss Gergő (SVSE) 1:47.34. 3000 méter akadály: 2. Kovács Ferenc Soma (SVSE) 8:56.42.