Először nyert a Várpalota

2023.10.29. 20:43

A góllövőlista éllovasa döntötte el az úrkúti derbit

Tíz vereség után, először nyert a Várpalotai BSK a labdarúgó vármegye I. 2023/2024-es szezonjában. Az éllovas Úrkút SK továbbra is veretlen, ezúttal a Tihany ellen sikerült győznie Zágor Máté találatával.

A fekete mezes Zirc mind a három pontot elvitte Gyulafirátótról

Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

A listavezető mögött nagy a tolongás az élmezőnyben, ahol ezúttal a fűzfőiek, a pápaiak, és a sümegiek arattak fontos sikert.

Úrkút SK–Tihanyi FC 1-0 (0-0)

Úrkút. Úrkút SK: Lang – Uj, Kalapács, Zágor, Varga P. (Pej), Szedlacsek (Boromisza), Udvardi, Bognár, Németh A., Král, Sáringer.

Tihanyi FC: Dévényi – László (Marton), Németh K., Fehér, Sudár, Tar (Kovács Á.), Vojnity, Illés, Szücs, Barcza, Nemes (Horváth B.).

Gólszerző: Zágor.

Pápai Perutz FC–Péti MTE 4-0 (1-0)

Pápa. Pápai Perutz Fc: Présing (Hauser M.) – Nagy B., Nagy K. (Farkas Á.), Varga B., Szalai (Gajdosi), Rozman, Nagy D., Cser, Erdősi (Mikóczi), Horváth T., Hauser B. (Császár).

Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Müller, Nagy R., Horváth B., Bóka, Tóth Cs. (Széplaki), Rados, Erdősi, Petróczi, Molnár K.

Gólszerzők: Nagy K. (2), Varga B. (2).

Várpalotai BSK–Magyarpolány SE 5-2 (1-0)

Várpalota. Várpalotai BSK: Bakos A. – Borbás (Szekér), Mogyorósi (Kolki), Tóbiás (Merse), Marton, Szabó P., Wellesz (Jónás), Nagy L., Reznyák, Gergely, Bakos B.

Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Kulman, Döbrösi G. (Polt B.), Czepek, Király, Polt P. (Kiss L.), Döbrösi M. (Horváth R.), Horváth D., Varga Á., Sárkány, Antal.

Gólszerzők: Jónás (3), Bakos B., Nagy L., ill. Király (2).

Fűzfői AK–Ajka Kristály SE 3-1 (2-0)

Balatonfűzfő. Fűzfői Ak: Mocher – Szalai, Bíró (Kovács L.), Auerbach (Parrag), Nyári, Kuti, Füle (Polgár), Babai (Hencz), Molnár G. (Szentmártoni), Méhes, Kakas. Edző:
Ajka Kristály Se: Bognár – Móger (Modory), Puskás, Král (Varga B.), Szabados, Rohály (Grőber), Szabó Z., Ambrus, Bakó (Biró), Adorján, Rédling (Vajda). Edző:
Gólszerzők: Parrag, Auerbach, Kakas, ill. Szabados.

Sümeg VSE–Balatonalmádi SE 2-1 (0-0)
Sümeg, 100 néző. Sümeg VSE: Kovács R. – Markó, Nimsz, Bolla, Varga G., Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan (Bencze), Laczi, Görhes A., Görhes T.

Balatonalmádi SE: Jójárt (Borda) – Kovács N., Markó, Bodnár (Németh L.), Ács, Márcsik (Gerendai), Horváth B., Hoffer, Matejkó, Mátyás, Jánó.

Gólszerzők: Szakonyi Stephan (2), ill. Ács.

Kellemes őszi időben korrekt játékvezetés mellett, jó színvonalú, küzdelmes mérkőzés. Az első játékrészben a vendégek többet birtokolták a labdát, a játék többnyire a mezőnyben zajlott. Mindkét oldalon kimaradt egy-egy ziccer. A második félidőben a hazaiak rendre veszélyes támadásokat vezettek, azonban lehetőségeikkel nem tudtak mindig élni. Az 50. percben Reicz pontrúgásból a vendég védők mögé ívelte a labdát, amelyet a kilépő Szakonyi szép fejessel juttatott a hálóba. A 71. percben Reicz ügyesen kiugratta Szakonyit, aki újabb találatával tovább növelte a hazaiak előnyét. A 90. percben Ács révén szépítettek a vendégek.

A motivált csapatok jó iramú, élvezetes játékot nyújtottak. A változatos mérkőzésen a szervezetten védekező és támadó sümegiek győzelme megérdemelt a helyenként keményen játszó balatonalmádiakkal szemben.

Jók: Kovács R., Nimsz, Szakonyi, Reicz, illetve senki.

Tudósított: Fazekas László.

Csetény SE–Szentantalfa NVSE 1-2 (1-0)

Csetény. Csetény SE: Jelencsics – Horváth K., Danó, Simon G., Orbán, Simon D., Nagy R., Dávid, Merkl, Horváth M. (Simon Á.), Miskei.

Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Nagy Zs., Molnár K., Szigeti, Németh B. (Czaun), Molnár B., Csillag, Slemmer, Wachtler, Vári Kovács (Tóth K.).

Gólszerzők: Dávid, ill. Szigeti (2).

Gyulafirátót SE–FC Zirc 0-2 (0-2)

Gyulafirátót. Gyulafirátót SE: Vaczola A. – Kovács Á. (Szelényi), Vörös, Vaczola M., Beke, Balta, Dóczi, Stein (Veszprémi), Bekker, Tímár, Varga D.

FC Zirc: Dobai – Bíró, Hornyacsek R. (Komenda), Antal, Hegyi, Stupián, Hornyacsek E. (Tehel), Szöllősi, Takács, Kopházi (Nagy B.), Somogyi.

Gólszerzők: Hornyacsek E., Somogyi.

A Devecser-Balatonfüredi USC bajnokit november 22-én játsszák.

A góllövőlista élmezőnye: 1. Zágor Máté (Úrkút SK) 15 gól, 2. Auerbach Attila (Fűzfői AK) és Nagy Krisztián (Perutz FC) 10-10, 4. Reicz Csaba (Sümeg VSE) 9.

A bajnokság állása: 1. Úrkút (12 meccs) 32 pont, 2. FAK (11) 26, 3. Balatonalmádi (12) 23, 4. Perutz FC (12) 22, 5. Sümeg (11) 21, 6. Pét (11) 21, 7. Ajka Kristály (12) 21, 8. Tihany (12) 17, 9. Szentantalfa (12) 15, 10. Balatonfüredi USC (11) 12, 11. Devecser (11) 11, 12. Zirc (12) 10, 13. Gyulafirátót (11) 9, 14. Csetény (11) 9, 15. Magyarpolány (12) 9, 16. Várpalota (11) 3.