A Pét megverte a Várpalotát

2023.10.22. 19:49

Két hónap után kaptak ki a pápaiak, először nyert a Zirc

Két hónap és kilenc veretlen meccs után kapott ki a Pápai Perutz FC a labdarúgó vármegye I-ben, de ez mégsem volt meglepetés, mert az éllovas otthonában szerepelt.

A kékmezes Péti MTE könnyedén győzte le a Várpalotát

Fotó: Nagy Lajos

A 11. fordulóban megszerezte kilencedik győzelmét a címvédő és éllovas Úrkút SK, amely továbbra is veretlen a szezonban. Az Ajka Kristály kiütéses sikert aratott, a Péti MTE és a Tihanyi FC szomszédvári derbit nyert. Szezonbeli első győzelmét aratta az FC Zirc, nem is akárhogyan, egy 90. percben született góllal.

Magyarpolány SE–Fűzfői AK 1-3 (1-1)

Magyarpolány. Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Hardi, Döbrösi G., Czepek, Király, Polt P. (Sárkány), Horváth D., Döbrösi M., Horváth R. (Polt B.), Varga Á., Antal.

Fűzfői AK: Mocher – Bíró (Hencz), Kiss Á. (Kovács L.), Auerbach, Nyári, Kuti, Füle (Szalai), Szentmártoni, Molnár G., Méhes, Kakas.

Gólszerzők: Hardi, ill. Méhes, Kuti, Auerbach.

Péti MTE–Várpalotai BSK 4-0 (1-0)

Pétfürdő. Péti MtTE: Varga Zs. – Gyurcsek, Müller, Horváth B., Bóka, Rados, Erdősi X., Petróczi, Molnár K., Ódor, Erdősi P. (Horváth P.).

Várpalotai BSK: Bakos A. – Borbás, Mogyorósi, Tóbiás, Merse (Kovács M.), Szabó P., Bakos B., Reznyák, Kolki (Jónás), Gergely, Szekér.

Gólszerzők: Horváth B. (3), Müller.

Úrkút SK–Pápai Perutz FC 3-1 (2-1)

Úrkút. Úrkút SK: Németh A. – Lang, Kalapács (Buchwald), Zágor, Varga P. (Pej), Szedlacsek (Papp A.), Udvardi, Bognár (Uj), Král, Kovács G. (Boromisza), Sáringer (Varga B.).

Pápai Perutz FC: Présing – Nagy B., Nagy K., Varga B. (Mikóczi), Szalai, Rozman, Nagy D., Cser (Gajdosi), Erdősi (Farkas Á.), Horváth T., Hauser B.

Gólszerzők: Zágor, Sáringer, Varga P., ill. Varga B.

FC Zirc–Sümeg VSE 2-1 (0-0)

Zirc. FC Zirc: Dobai – Hornyacsek R. (Komenda), Kutasi, Antal, Hegyi, Hornyacsek E., Szöllősi, Takács, Kovács Á. (Tehel, Végh), Kopházi, Somogyi.

Sümeg VSE: Kovács B. – Márkus, Bolla, Bujtor (Markó), Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan, Laczi, Csik (Bencze), Görhes A., Görhes T. (Párizs).

Gólszerzők: Somogyi, Kopházi, ill. Párizs.

Kiállítva: Márkus (41., Sümeg VSE).

Ajka Kristály–Csetény SE 6-0 (2-0)

Ajka. Ajka Kristály SE: Móger – Puskás, Szabados, Rohály (Varga B.), Modory (Grőber), Král (Vajda), Ambrus, Ujvári (Szabó Z.), Bakó, Adorján (Biró), Rédling.

Csetény SE: Jelencsics – Horváth K., Danó, Simon D., Juhász (Simon Á.), Nagy R., Dávid, Varga B., Bernáth, Kalányos, Miskei.

Gólszerzők: Bakó (2), Ambrus, Ujvári, Rohály, Simon Á. (öngól).

Kiállítva: Kalányos (57., Csetény SE).

Ideális labdarúgó időben vette kezdetét a mérkőzés. A hazaiak több sérültjüket is nélkülözve azonnal fölénybe kerültek az eleve csak védekezésre berendezkedett vendégekkel szemben. Egy teljes sakk-matt helyzetet követően Ujvári nyitotta meg a gólok sorát. Kis idő múlva Rohály jó helyzetfelismerés után növelte az előnyt. A második játékrészben a kilépő Vargát Kalányos csúnyán, hátulról fellökte és így kiállítás sorsára jutott. A büntetőt Ambrus először a kapusba rúgta, a kipattanót már viszont belőtte. Bakó remek szabadrúgás góllal és egy jól helyezett lövéssel növelte az előnyt. Simon öngólja zárta a sort.

Jók: Bakó, Szabados, Ambrus, Móger, ill. Jelencsics.

Tudósított: Havasfalvi Lajos.

Tihanyi FC–Balatonfüredi USC 3-2 (2-1)

Tihany. Tihanyi FC: Illés – Dévényi, Németh K., Fehér, Henn, Sudár M., Tar (László), Vojnity, Szücs, Barcza (Kovács Á.), Nemes.

Balatonfüredi USC: Filipánics – Nagy D., Szücs, Török, Babos, Király, Radács (Takács), Kovácsfi (Hideghéti), Szente (Poráczki), Koltai, Nagy Á.

Gólszerzők: Nemes (2), Henn, ill. Király, Szücs (öngól).

A Tihany-Füred mérkőzés helyezéstől, osztálytól függetlenül mindig rangadó volt és az is marad.

Az idei derbit szerencsés góllal kezdték a vendégek, hiszen egy bal oldali szöglet után hazai védőről pattant hálóba a labda, öngól, 0-1. Hamar jött a válasz, két perc múlva Nemes védhetetlen lövése Filipáncs felett vágódott a kapuba, 1-1. Továbbra is a hazaiak támadtak és csak a csatárokon múlt, hogy elpuskázták a jobbnál-jobb lehetőségeket.

A második félidőben is a Füred jutott előnyhöz, egy kezezést követően megítélt büntetőt az extihanyi Király értékesítette, 1-2.

A gyors válasz most sem maradt el, Barcza ugratta ki Hennt a 16-osnál, aki egy remek csel után gurított a kapuba, 2-2. Pár perc múlva aztán ő szolgálta ki Nemes Gergőt hasonló helyzetben és most már a hazaiaknál volt az előny, 3-2.

Változatos, közönségszórakoztató mérkőzésen jobb helyzetkihasználással nagyobb arányban is győzhetett volna az idei legjobb játékát mutató Tihanyi FC.

Jók: Németh, Tar, Nemes, ill. Török, Király.

Tudósított: Bölcs Attila.

BSE–Devecser SE 3-1 (1-0)

Balatonalmádi, 120 néző. Balatonalmádi SE: Jójárt (Mester) – Kovács N., Markó, Bodnár (Sánta, Gerendai), Ács, Horváth B., Németh L. (Kutics), Hoffer, Matejkó, Bencsik (Piri), Jánó.

Devecser SE: Károlyi – Veisz, Forgács A., Sipos Felícián, Bencsik, Paksai, Schilde, Rózsa (Forgács D.), Horváth M., Keringer, Szabó G.

Gólszerzők: Horváth B., Ács, Markó, ill. Sipos Felícián.

Kellemes őszi időben kezdődött a mérkőzés. Az első játékrészben a hazai csapat birtokolta többet a labdát, a vendégek védekezésre rendezkedtek be. Szünet előtt Markó Róbert nagyszerűen elvégzett szabadrúgása védhetetlenül vágódott a léc alá. Fordulás után egy jogosan megítélt büntetőből Sipos Felicíán egyenlített az 53. percben. Egy perc múlva egy formás almádi támadást követően Ács Gergő lőtt a bal alsó sarokba, így újból a hazaiaknál volt az előny. A mérkőzés 78. percében Horváth Bálint biztosította be a hazai győzelmet.

Jók: az egész BSE, ill. Károlyi, Veisz, Sipos, Bencsik.

Tudósított: Jandrasics Gábor.

Szentantalfa NVSE–Gyulafirátót SE 2-0 (1-0)

Szentantalfa, 170 néző. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Bertalan, Nagy Zs., Molnár K. (Tóth K.), Németh B., Molnár B., Csillag (Steierlein), Slemmer, Takács (Piltman), Vári Kovács.

Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Vörös, Vaczola M. (Horváth M.), Szelényi (Bekker), Beke, Balta G. (Kovács Á.), Stein (Kovács P.), Kövesi, Vaczola A., Varga D.

Gólszerző: Molnár B. (2). Kiállítva: Balta N. (81., Gyulafirátót SE), Gyurmánczi (81., Gyulafirátót SE).

Kiváló futballidő és remekül előkészített pálya fogadta a csapatokat.

Az első félidőben a Rátót ügyesen ívelte át a középpályát, így számos kellemetlen pillanatot okozott a hazai védelemnek, amely a szerencsével sem állt hadilábon. Egy kapu előtti kavarodást Molnár B. váltott gólra, így 1-0-lal mentek félidőre a csapatok az alacsony színvonalú mérkőzésen.

A második játékrész sem hozott magasröptű játékot, sőt kevesebb helyzet adódott a kapuk előtt, amik rendre kimaradtak. A 80. percben, Molnár B. újabb góljánál elszakadt a cérna a rátótiaknál, aki pillanatok alatt begyűjtöttek két piros lapot, ezzel megpecsételve saját sorsukat.

Az egész antalfai közösség és a csapat is Slemmer Viktor jobbulásának ajánlja a győzelmet.

Jók: Dombi, Slemmer Á., Molnár B., ill. mindenki.

Tudósított: Oláh Gergely.