Labdarúgó NB III.

2023.11.26. 17:43

Bravúr a fürediektől, élcsapatot fektettek két vállra

Élcsapatot vert meg a Balatonfüredi FC vasárnap hazai pályán a labdarúgó NB III-ban.

A balatonfürediek szép sikerrel zárták az évet

Fotó: Fülöp Ildikó/archív

Balatonfüredi FC-Bicskei TC 3-1 (1-0)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Juhász. BFC: Sevinger – Farkas, Imre, Szalai, Mayer, Major (Nagy A., 86.), Lasz, Pécseli, Nagy R. (Lórántfy, 88.), Tóth G., Horváth Á. (Szabó B., 79.).

Bicskei TC: Illés – Dankó, Gaszner, Száhl, Sóron, Savanya (Szalai D., 52.), Varga B., Fördős, Benke (Varga Sz., 52.), Hirman (Gyurácz, 66.), Bozsoki.

Lélektani okok miatt is nagyon fontos mérkőzés várt a hazai gárdára a dobogós Bicske ellen.

A 8. percben Szalai keverte meg a vendégek baloldali védelmét, átívelését a jókor érkező Horváth Ákos passzolta a kapuba, 1-0.

Továbbra is a hazaiak irányítottak, a jól játszó középpályás sor rengeteg futással teljesen megbénította a vendégek minden próbálkozását. Fölényüket egy lesgól is jelezte.

A félidő utolsó öt percét megnyomta a Bicske, de erejéből csak három szögletre, és egy szabálytalan találatra futotta.

A második játékrészben a játék képe semmit sem változott, továbbra is a füredi csapat irányított.

Az 53 percben ismét Szalai vitte el a labdát a baloldali védők mellett, centerezését Major lőtte a bal sarokba, 2-0.

A 73. percben Szalai kapott hosszú indítást, jól cselezett, lövését Illés kiütötte, de Major jókor volt jó helyen, 3-0.

A magabiztos vezetés után a BFC örömjátékot mutatott be, kis szerencsével még további gólokat is szerezhetett volna.

Már mindenki a végső sípszóra várt, amikor egy balról beívelt labdát Sóron fejelt a hazai kapuba, 93. perc: 3-1.

A parádésan játszó Szalai és a gólerős Major vezérletével nagyszerű győzelmet aratott a BFC a csalódást keltő dobogós vendégek ellen.

Tudósított: Fülöp Zoltán.

Csikós Sándor, megbízott edző: - Gratulálok a fiúknak, nagyszerűen és gólerősen játszottak, már érett egy jó eredmény, hát most összejött.