Labdarúgó vármegye I

2023.11.06. 09:46

Meglepetés: kikapott az Úrkút Pétfürdőn!

A Tihany hét-, a Balatonfüred öt-, a Zirc pedig könnyed négygólos győzelmet ünnepelhetett hétvégén a Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság első vonalában. Nagy meglepetésre a listavezető 2-1-re alulmaradt a Péti MTE otthonában.

A pétiek legyőzték a listavezetőt

Fotó: Nagy Lajos/Napló-archív

Klíma-Park Magyarpolány SE–Pápai Perutz FC 0–3 (0–1)

Magyarpolány. Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Kulman, Hardi (Sárkány), Czepek, Király, Polt P., Döbrösi M. (Polt B.), Horváth D., Kiss L. (Döbrösi G.), Varga Á., Antal.

Pápai Perutz FC: Présing – Nagy B., Nagy K. (Farkas Á.), Varga B., Szalai (Mikóczi), Rozman, Nagy D., Cser (Császár), Erdősi, Horváth T. (Gajdosi), Hauser B.

Gólszerzők: Hauser B. (2), Nagy K.

Kiállítva: Nagy K. (85., Pápai Perutz FC).

Péti MTE–Úrkút SK 2–1 (2–1)

Pétfürdő. Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek (Horváth P.), Müller, Nagy R. (Pálfi), Horváth B. (Tóth Cs.), Bóka, Rados, Erdősi X., Petróczi, Molnár K., Ódor.

Úrkút SK: Németh A. – Lang, Uj, Kalapács, Zágor, Varga B. (Boromisza), Papp A., Szedlacsek (Márton), Bognár, Král, Sáringer.

Gólszerzők: Bóka, Gyurcsek, ill. Kalapács.

FC Zirc–Csetény SE 4–0 (2–0)

Zirc. FC Zirc: Dobai – Bíró, Hornyacsek R., Antal, Hegyi (Végh), Stupián (Tehel), Hornyacsek E. (Nagy B.), Szöllősi, Takács (Kovács Á.), Kopházi, Somogyi.

Csetény SE: Hornich – Danó, Simon G., Orbán B., Horváth M., Nagy R. (Simon D.), Dávid, Merkl, Orbán M., Varga B. (Simon Á.), Miskei.

Gólszerzők: Hornyacsek R., Hegyi, Kopházi, Danó (öngól).

Ajka Kristály SE–Várpalotai BSK 3–2 (0–1)

Ajka. Ajka Kristály SE: Bognár – Móger (Modory), Puskás, Král (Vajda), Szabados, Szabó Z., Ujvári (Biró), Bakó, Adorján, Rédling (Rohály), Varga B. (Grőber).

Várpalotai BSK: Közép – Borbás, Mogyorósi, Tóbiás (Miklósi), Jónás, Marton, Szabó P., Nagy L., Reznyák, Gergely, Merse (Kolki).

Gólszerzők: Grőber, Ujvári, Puskás, ill. Nagy L. (2).

Az első félidőben az ajkaiak előtt adódott több helyzet, azonban egy hazai kapufa után a Várpalota szerezte meg a vezetést. A második félidő is hazai dominanciát hozott, immár gólokkal. Előbb Puskás remek lövése talált utat a kapuba, nem sokkal később a már vert vendég kapus mögül újra a kapufa mentett. Ujvári találata a vezetést jelentette pár perc múlva, és a beálló Grőber remek helyzetfelismerése után tovább nőtt az előnye az ajkaiaknak. Az utolsó percekben nagy védelmi hibát követően szépítettek a vendégek.

Jók: Szabó, Bognár, Szabados, Móger. Illetve: Közép, Borbás.

Tudósított: Havasfalvi Lajos.

Tihanyi FC–Devecser SE 7–0 (5–0)

Tihany. Tihanyi FC: Ágos – Dévényi, Németh K., Fehér (Pálfy), Henn (Bősze), Sudár M., Vojnity, Szücs (Borbély), Kovács Á. (Sudár Á.), Barcza, Nemes (Horváth B.).

Devecser SE: Szabó D. – Bukovics (Rózsa), Forgács (Szabó G.), Sipos Felícián (Szabó K.), Bencsik, Paksai, Schilde, Venczel, Horváth M. (Ménes), Keringer (Veisz), Keller.

Gólszerzők: Fehér (2), Nemes (2), Horváth B., Dévényi, Kovács Á.

Kellemes időben, szűk félóra alatt ötgólos előnybe került a hazai csapat. Nemes G. jogos tizenegyesből indította a gólok sorát 1-0. Bal oldali szöglet után a jó ütemben felugró Dévényi csúsztatta a hosszú sarokba a labdát, 2-0. Barcza ugratta ki a félpályánál felfutó Hennt, aki a kapuig vezette a labdát, majd önzetlenül passzolt a mellette érkező Nemeshez, 3-0. Henn két remek csel után "tálalt" az ellenkező oldalon érkező Kovács Á. elé, aki a hálóba gurított 4-0. Fehér D. 16 méteres lövésébe csak hozzáérni tudott a devecseri kapus 5-0.

A második félidőben a vendégek ekkora hátrányban is nagy akarattal küzdöttek, de csak a sárga lapokat gyűjtötték, míg az újabb gólokat a tihanyiak szerezték. Előbb egy büntetőből Fehér talált a kapuba, majd a találkozó végén, egy kapu előtti kavarodást követően Horváth B. állította be a végeredményt.

A rengeteg helyzetet kialakító Tihany FC megérdemelten nyert a becsületesen küzdő Devecser ellen.

Jók: Németh, Barcza, Henn ill. Sipos, Paksai.

Tudósított: Bölcs Attila.

Balatonfüredi USC–Sümeg VSE 5–0 (2–0)

Tihany. Balatonfüredi USC: Filipánics (Haracsek) – Nagy Á., Szente, Babos (Hideghéti), Török, Takács, Koltai, Kovácsfi (Dallos), Szücs, Király, Nagy D. (Zab).

Sümeg VSE: Kovács R. – Márkus, Markó (Párizs), Bolla, Varga G. (Csik), Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan (Bencze), Laczi, Görhes A. (Bujtor), Görhes T.

Gólszerzők: Koltai (2), Nagy Á., Király, Nagy D.

Balatonalmádi SE–Gyulafirátót SE 4–1 (3–1)

Balatonalmádi. Balatonalmádi SE: Borda – Kovács N. (Sánta), Markó, Bodnár (Bencsik), Ács, Márcsik, Horváth B., Németh L. (Gerendai), Matejkó, Mátyás, Jánó (Kutics).

Gyulafirátót SE: Vaczola A. – Dóczi, Vaczola M., Bekker R. (Bekker T.), Beke (Varga M.), Balta (Kovács B.), Stein (Kovács P.), Kövesi, Tímár, Veszprémi (Vörös), Varga D.

Gólszerzők: Horváth B., Gerendai, Jánó, Márcsik, ill. Bekker R.

A mérkőzés elején egy rátóti támadást szabálytalanul állítottak meg a hazai védők. A jogos büntetőt Bekker Richárd értékesítette. Jánó Márton révén gyorsan egyenlített a hazai csapat. Ezt követően a BSE nagyobb tempóra kapcsolt, és még az első félidőben Márcsik Gáspár és Horváth Bálint találataival megfordította az eredményt. Szünet után a hazai fölény még egy gólt eredményezett, Gerendai Máté volt eredményes.

Megérdemelt hazai győzelem a sportszerű Gyulafirátót ellen.

Jók: az egész BSE, ill. Vaczola A., Bekker, Kövesi, Tímár.

Tudósított: Jandrasics Gábor.

Fűzfői AK–Szentantalfa NVSE 2–7 (0–3)

Balatonfűzfő. Fűzfői AK: Mocher – Bíró, Szalai, Kiss Á. (László), Auerbach (Füle), Nyári, Kuti, Szentmártoni, Molnár G. (Babai), Méhes, Kakas (Kovács L.).

Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Bertalan, Nagy Zs., Molnár K. (Vári Kovács), Szigeti, Németh B. (Piltman), Czaun (Steierlein), Csillag, Stadler (Tóth K.), Slemmer.

Gólszerzők: Füle, Méhes, ill. Molnár K. (3), Szigeti, Czaun, Nagy Zs., Szalai (öngól).

A kisebb, műfüves pálya adta lehetőségeket kiválóan kihasználta a több kulcsjátékosát is nélkülöző Antalfa, mely tizenegyest is kihagyva 3-0-ra vezetett a félidőben.

A második játékrészben próbálta felpörgetni játékát a Fűzfő, mely ugyan szabadrúgásból szépített, de a remeklő Molnár Kornél (4 gól,1 gólpassz) ellen nem volt ellenszer ezen a napon. Az Antalfa fegyelmezett és igen eredményes játékkal megérdemelten nyert a gyenge napot kifogó és sokat veszekedő hazaiak ellen.

Jók: senki, ill. mindenki (Molnár K. a mezőny legjobbja)

Tudósított: Oláh Gergely.