Kézilabda Magyar Kupa

2023.12.06. 07:35

Nem borult a papírforma

A második félidőben érvényesítette tudásbeli fölényét a kézilabda NB I-ben – mostanság kevés sikerrel – vitézkedő Fejér-B.Á.L. Veszprém a Magyar Kupa harmadik fordulójában.

Király Ferenc

Csömör KSK–Fejér-B.Á.L. Veszprém 26-35 (13-14)

Csömör, 200 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.

Veszprém: Balogh 1, Mojsilov, Gödör (kapusok), Nourelden 12 (1), Hári 6 (5), Grünfelder 5, Preszter 3, Kristóf, Szuharev és Vetési 2-2, Tarabochia és Hornyák 1-1, Bugyáki és Djukic. Edző: Danyi Gábor.

Az ellenfél legjobb lövői: Bátky B. 6 (3), Gulyás 5, Tóth 4, Homor és Szegedi 3-3.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6.

A telt ház előtt rendezett találkozó első góljára a 6. percig kellett várni (0-1), majd mivel az NB II G csoportját vezető hazaiak nagy akarással küzdöttek, a felek egy ideig egymás közelében haladtak (5-7). Később a veszprémiek kihasználták a nagyobb tudásukat, rákapcsoltak és 3-4 gólos előnyt harcoltak ki (8-12). A rivális az első félidő hajrájában egyenlített (12-12), és a 40. percig meglepően jól tartotta magát, így addig nyílttá tette a csatát (18-20). Akkortájt a nagyszünetben becserélt Nourelden hátára vette a három–tízes sorozatot produkáló csapatát (21-30), az egyiptomi balszélső 30 perc alatt tucatszor volt eredményes. Ekkorra eldőltek a fontos kérdések, a kupasorozat következő körébe jutott veszprémiek a lefújásig őrizték a megnyugtató előnyüket (24-33).