Kosárlabda NB I/B

2024.01.22. 07:30

Izgalmas csatát vívtak a veszprémiek (képgaléria)

A hajrában nyújtott jobb teljesítményének köszönhetően a Veszprém Kosárlabda Klub megnyerte az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 16. fordulójában megrendezett mérkőzését.

Király Ferenc

Veszprém Kosárlabda Klub–Dunaharaszti MTK 81-76 (14-19, 17-24, 24-16, 26-17)

Veszprém, 200 néző. Vezette: Esztergályos, dr. Magyari T., Magyari V.

Veszprém: Szabó 14/6, Madár 13, Varga 16/9, Prodanovic 15/3, Moore 21. Csere: Takács 2, Gordán, Birkás. Edző: Alex Geddes.

MTK: Pafféri 14/6, Simonics L., Rozs 17, Boinitzer 7, Joó 15/6. Csere: Fekete 3/3, Bocsárdi 6, Imolay 7, Simonics O. 7/6. Edző: Ughy Albert.

Már az első negyed fordulatosan alakult, a majd’ két hónap után ismét hazai pályán játszó VKK kezdett jobban (6-4), majd a vendégek produkáltak egy nulla–kilences szériát (6-11), de Madáréknak erre is volt válasza (12-13). Az ellenfél a következő etapban feljebb kapcsolt, előbb öt (18-23), aztán tíz (18-28), tizennégy (20-34), végül tizenhét ponttal húzott el (24-41).

A bakonyiak a nagyszünet (31-43) után egy ideig megint sokat hibáztak (38-51), a 25. percben újra tekintélyes lett a hátrányuk (40-54), ám egy nagy rohammal sikerült visszazárkózniuk a záró felvonásra (55-59). Az utolsó játékrész temérdek izgalmat tartogatott (63-65), a feljavult veszprémiek a 36. percben átvették a vezetést (68-67), és előnyüket a lefújásig megőrizték.

Alex Geddes: Az első félidőben minden létező hibát elkövettünk, szerencsére azokra a másodikban már megfelelően reagáltunk. Akkorra megváltoztattuk a találkozó képét, megvalósítottuk az elképzeléseinket és visszajöttünk a párharcba.