Kosárlabda

2024.03.15. 10:31

Moore egyedül kevés volt

Egy hellyel visszacsúszott a tabellán a Veszprém Kosárlabda Klub, az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 24. fordulójában vereséget szenvedett bakonyiak hatodikként várják a rájátszásig hátralévő két fellépésüket.

Király Ferenc

Madárék kezdtek jobban (2-7, 9-13), aztán a negyed végén már az ellenfélnél volt az előny

Fotó: Fülöp Ildikó / archív

Vásárhelyi Kosársuli–Veszprém Kosárlabda Klub 94-84 (29-26, 25-21, 16-19, 24-18)

Hódmezővásárhely, 550 néző. Vezette: Téczely, Farkas, Nagy.

Hódmezővásárhely: Borbáth 10/3, Balogh 8, Rosic 29/9, Bálint 17/3, Orgona 28. Csere: Kass, Knyur, Kelemen 2. Edző: Sasa Vejinovic.

Veszprém: Szabó 11/3, Madár 11/6, Varga 3/3, Prodanovic 2, Moore 37. Csere: Popadic 13/3, Takács 2, Krkljes 5/3. Edző: Alex Geddes.

A feldobás előtt mindkét gárda azonos mutatóval állt, tizenhárom diadalt és tíz vereséget számlált, a rangadójuk előtt azért figyelmeztető jel volt, hogy a rivális kilencmeccses győzelmi szériában volt. Madárék kezdtek jobban (2-7, 9-13), aztán a negyed végén már az ellenfélnél volt az előny (26-24), amit a folytatásban is megőrzött (33-29, 43-33). A nagyszünetben 57-47-et mutatott az eredményjelző-tábla, a különbség később hol csökkent (62-57), hol pedig nőtt a felek között (68-57). A záró etapra 70-66-tal fordultak, és noha a 33. percben 74-70, a 36. percben pedig 82-78 volt az állás, a hajrá a higgadtabb hazaiaké volt, akiknél a két ex-veszprémi, Rosic és Orgona együtt 57 pontot szerzett. A műhelyek így helyet cseréltek a táblázaton, a mieink a „túlóráig” előbb a listavezető Dávid Kornél KA-t, majd a sereghajtó Százhalombattai KE-t fogadják.

Alex Geddes: Bár a végeredmény nem nekünk kedvez, ám ha az ilyen találkozókból tanulunk, és előre tudunk lépni, akkor elégedett leszek.