Labdarúgó NB III

2024.04.21. 20:50

Megvan a három pont a Veszprémnek

Lezárta nyeretlen sorozatát a Veszprém a labdarúgó NB III-ban, a bakonyiak Tömösvári duplájával győztek idegenben.

Baldauf Konrádék Dorogon nyertek

Fotó: Haraszti Gábor/archív

Dorogi FC-Veszprém 0-2 (0-1)

Dorog. V.: Derdák. Dorogi FC: Tulipán – Nagyházi (Ferkó, 61.), Forgó, Selmeci (Markos, 76.), Berkó, Hoszpodár (Boda, 76.), Harmat, Vígh (Bokán, 76.), Papp, Balla (Schaffer, 61.), Tomás. Edző: Bekő Balázs.

Practical VSC Veszprém: Kovács M. - Dobsa, Zachán, Kószár, Major (Bartusz, 58.), Volter, Tömösvári (Schönig, 82.), Somogyi, Baldauf, Dömötör (Szabó K., 92.), Krebsz. Edző: Pető Tamás.

Gólszerző: Tömösvári (34., 63.).

A veszprémiek három nyeretlenül megvívott fordulót (két vereség, egy döntetlen) követően léptek pályára. A vendégcsapat az első félidőben és a másodikban is eredményes volt, Tömösvári Bálint duplájával nyert. A dorogiak ezúttal sem tudtak otthon a kapuba találni.

A 33. percben, egy baloldali akció végén a dorogiak nagy helyzetben hibáztak. Egy perccel később Tömösvári kapott remek indítást a jobb oldalon, két védőt is becsapott, miközben betört a 16-oson belülre, majd a kapu jobb oldalába helyezett, 34. perc: 0-1.

A 63. percben a bal oldalon támadott a Veszprém, a hazai védők kivártak, a beadást pedig a másik oldalon előre törő Tömösvári öt méterről, vetődve fejelte a hálóba, 0-2.

Az éllovas Tatabánya is győzni tudott (3-0 a Csorna ellen), így a második Veszprém hátránya továbbra is hat pont. A Veszprém és a Tatabánya egymással játszik a következő körben.