Füredi verseny

2024.04.14. 15:00

Szinte nyári hőségben futottak a Balaton-parton (galéria)

Remek, napsütéses idő fogadta a Generali Run Balatonfüred futóverseny résztvevőit szombaton a tóparton. Az esemény idén is rendkívül népszerű volt, közel ezren álltak rajthoz.

Igazi nyári időben rajtolt el az idei Generali Run Balatonfüreden a Vitorlás térről. Annak, aki futott, talán kicsit sok is volt a hirtelen jött hőség, ennek ellenére remek eredmények születtek a hagyományos futóviadalon.

A Vitorlás tér volt a hagyományos és népszerű esemény versenyközpontja
Fotó: Fülöp Ildikó/Napló

A résztvevők négy táv (6,5, 10,5, félmaraton és maraton) közül választhattak, a félmaratont és a maraton váltóban is lehetett teljesíteni, emellett volt babakocsis futam és külön gyermekverseny.

Ahogy az megszokott, voltak, akik az órával futottak versenyt, mások az adott táv teljesítésére „mentek rá”; mindenkinek jár az elismerés, hiszen nehéz körülmények között álltak helyt.

Az útvonal is a hagyományos volt, a versenyzők a Vitorlás térről indultak és oda is érkeztek meg, többek között a Tagore és Aranyhíd sétányt, a 71-es számú utat és a régi tihanyi műutat érintve.

Eredmények, egyéni, 6,5 kilométer, férfiak: 1. Both Péter 22:14, 2. Gombkötő Balázs 2321, 3. Mészáros Tamás 24:20. Nők: 1. Dobó Eszter 29:16, 2. Bugyáki Maja 29:42, 3. Szathmáry Melinda 30:06

10,5 km, férfiak: 1. Borbély Sándor 36:54, 2. Németh Dániel 37:30, 3. Fekete Ábel 41:01. Nők: 1. Bugyáki Csenge 43:25, 2. Virág Angéla 43:30, 3. Móró Flóra 47:01.

Félmaraton, férfiak: 1. Fejes Tamás 1:26:18, 2. Jakabfy Zoltán 1:27:46, 3. Simon Gergely 1:28:58. Nők: 1. Stumpf Brigitta 1:41:45, 2. Tapolczay Noémi 1:42:44, 3. Kelemen Nóra 1:47:14.

Maraton, férfiak: 1. Ördög Krisztián 3:04:00, 2. Sárközi István 3:08:19, 3. Világosi Zoltán 3:11:25. Nők: 1. Csóka Angéla 3:48:23, 2. Pénzes-Horváth Imola 3:55:01, 3. Vass Melinda 3:59:55.