Kosárlabda

2011.09.23. 18:44

A bírók megpróbálták...

Veszprém - Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokságban hazai pályán mutatkozott be a Veszprémi Egyetem SE. Igazi kedvcsináló mérkőzésen nyertek a házigazdák.

Novothny Ottó

VESC_Nagykanizsa
79:78 (23:14, 18:28,
18:15, 20:21)
Veszprém, 300 néző. V.: Jakab, Válé, Kisteleki. VESC: Kováts 12, Mérész 22/3, Faragó 22/6, Fekete 7/3, Kiss 6. Csere: Takács, Oltárczy 6/3, Bogdán 4, Baksa, Pintér. Edző: Szájer József. Nagykanizsa: Hoffmann 7, Zsámár 2, Neal 33, Beák 19/12, Bausz 9/3. Csere: Bus 4, Lovas, Hideg, Balogh 1, Murvai 2, Stárics, Tóth 1. Edző: Kovács Nándor.
Kipontozódott: Kiss a 40. percben.

A 3. percben először vezetett a hazai csapat (5:4), majd hosszú ideig a házigazdák oldalán állt a nagyobb szám. Remekül védekeztek az egyetemisták, a 6. percben időt is kértek a vendégek, 13:8. A folytatásban tovább nőtt a vendéglátók fölénye és előnye.

A második játékrészben megélénkült a mérkőzés, mert a kanizsaiak keményebb védekezésre váltottak, miközben Nealt képtelenek voltak tartani a veszprémiek. Ráadásul a bakonyi támadások pontatlanok lettek, a lehetőségekkel pedig a zalaiak azonnal éltek, 15. perc, 31:27.

A negyed utolsó percében 39:39-nél egyenlítettek a vendégek, hogy aztán a félidőben már 41:42-es állásnál beszéljék meg a tennivalókat. A hosszabb pihenő után két percig szűzek maradtak a gyűrűk, aztán hullámzó játék alakult ki.

Pillanatokra vezetett csak az egyik csapat (24. perc, 45:44, 26, 45:48). Iszonyú küzdelem alakult ki, melyben némi meglepetésre a játékvezetők fáradtak el a legjobban:  erősen vitatható döntésekkel hergelték teljesen feleslegesen mindkét csapatot.

Az utolsó tíz percben elsősorban büntetőből találtak be a játékosok, egészen a 38. percig úgy tűnt, hogy a higgadtabb Veszprém megnyeri a meccset (35. perc, 69:64, 38.: 73:74). Hét másodperccel a vége előtt Mérész két büntetőjével 79:78-ra alakult az állás, majd ismét a játékvezetők következtek: 0.0-n állt az óra, amikor elfogadhatatlanul és elfogultan személyi hibát ítéltek a vendéglátóknak. Az exveszprémi Beák állt a vonalra, de mindkét dobási kísérlete célt tévesztett, a VESC pedig megszerezte a győzelmet.

Kétségtelenül közönségszórakoztató meccsen nyert a Veszprém, és az is biztos, hogy az akarattal és a hozzáállással nem volt gond a házigazdáknál. Kérdés, hogy ez mire lesz elég a folytatásban.

Szájer József: - Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, sajnos kevés cserelehetőségem volt. A csapat megmutatta, hogy ilyen körülmények között is tud nyerni.