Rendőrségi

2013.04.15. 20:39

Megtalálták a pápáról ellopott kegytárgyakat

Tolna megyében találták meg a Pápáról múlt héten ellopott kegytárgyakat - tájékoztatott a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn.

Vas Népe

A Pápai Rendőrkapitányság munkatársai a Dombóvári Rendőrkapitánysággal együttműködve hétfő délután Tolna megyében megtalálták és lefoglalták a Pápai Katolikus Egyházközség birtokából eltulajdonított "Akit érettünk megostoroztak" megnevezésű szoborcsoportot - áll a rendőrség közleményében.

A kegytárgyat még múlt keddre virradó éjszaka a Pápai Katolikus Egyházközség Pápa, Kálvária úton lévő stációinak egyikéből lopták el. Az ügyben több személy büntetőjogi felelősségre vonása várható, az elkövetés körülményeinek tisztázása jelenleg is folyamatban van. Az eset kapcsán a rendőrség későbbre ígért bővebb tájékoztatást.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!