2009.01.20. 03:29

Öten tizenegy érmet szereztek a nemzetközi úszóversenyen

<b>Ajka</b> - A Rája 94 Úszóklub Ajka sportolói közül öten szép sikerrel álltak rajthoz Békéscsabán a 34. Viharsarok-kupa nemzetközi úszóversenyen.

Novothny Ottó

Farkas András edző tanítványai közül Molnár Anikó, Szűcs Bernadett, Valler Bence, Kovács Bence és Kovács Máté adott számot felkészültségéről a békési medencében.

Az ajkai ifjak remekül helytálltak, hiszen öten hat arany-, három ezüst- és két bronzérmet gyűjtöttek össze. Molnár 100, 200 méteres mellúszásban és 200 vegyesen állhatott fe la dobogó legtetejére, míg 200 gyorson második lett.

Szűcs 100 és 200 pillangón érdemelt ki bronzérmet. Valler 200 háton, vegyesen és gyorson is a legjobbnak bizonyult, 100 háton pedig ezüstérmet vehetett át az eredményhirdetésen. Kovács B. 200 vegyesen a második helyen ért célba, míg Kovács M. valamennyi számban hajszállal maradt le a dobogó legalsó fokáról.

Érdekesség, hogy Bence megnyerte az 1997-es születésű úszók között a legeredményesebbnek járó különdíjat.