2010.01.04. 03:29

Szilveszterkor bronz jutott Tóth Líviának

Peuerbach, Veszprém - Harmadik helyen végzett a felső-ausztriai kisvárosban megrendezett nemzetközi futóversenyen szilveszterkor Tóth Lívia, veszprémi futónő.

A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) kiválósága a tavalyi év utolsó napján sem pihent, Peuerbachban állt rajthoz, a 29. alkalommal lebonyolított hagyományos, pénzdíjas szilveszteri futóviadalon. Koós Hutás László tanítványa, Tóth Lívia 2005-ben megnyerte ezt a versenyt, de most sem okozott csalódást, hiszen az igen erős, nemzetközi mezőnyben az etióp Asmera Work Bekele Wolkeba (16:25) és a belorusz Svetlana Kouhen (16:39) mögött az előkelő harmadik helyen végzett.

A 3000 méteres akadályfutás magyar csúcstartója az 5,1 kilométert 16:43-as időeredménnyel teljesítette. A férfiaknál is etióp győztest avattak, ott a 6,8 kilométeres távot leggyorsabban Abere Chane (18:49) futotta le.