2011.02.21. 07:46

Mindkét csapat többet dobott

Győr, Pápa -Az NB IB-s kosárlabda-bajnokságban a veszprémiek ismét győztek, ezúttal Győrben, a pápaiak viszont hosszú szünet után nyertek megint.

Novothny Ottó

Győr-Veszprémi ESC
58:84 (19:17, 11:28,
11:29, 17:10)
Győr, 100 néző. V.: Bognár, Boros. Győr: Csiszár 14/12, Bogdán 2, Horváth 10/3, Tiba 11, Papp 10/6. Csere: Szigeti, Baruta, Marosi, Rédei 5, Kovács. Edző: Panátz Attila. Veszprémi Egyetem: Nagy 13, Mérész 8/3, Szabó 17, Bovánovics 9/3, Jilling 16/12, Csere: Kiskós 2, Szathmáry 8, Horváth 4, Baksa, Kovács, Gábriel, Kiss 7. Edző: Molnár István.

Kipontozódott: Tiba a 37. percben.
A kezdést követően a vendégek otthon maradtak, 3. perc, 10:0. A folytatásban összekapták magukat az egyetemisták és esélyeshez méltóan gyorsan fordítottak az álláson, 15. perc, 28:40. A félidőben 30:45-öt mutatott az eredményjelző. A harmadik negyed 6. percére eldőlt a találkozó, 31:59. Az utolsó tíz percben már csak a veszprémi fiatalok léptek pályára, így a házigazdák részsikert könyvelhettek el.
A mérkőzés első három percétől eltekintve a VESC fegyelmezett játékkal megérdemelten nyert.
Molnár István:  Sikerült folytatni jó sorozatunkat, de a neheze csak most következik.

Pápai KC-Nagykanizsa
83:76 (20:12, 17:24,
24:18, 22:22)
Pápa, 300 néző. V.: Sabáli, Magyari, Török. Pápa Autó Motax: Fülöp 106, Ács 3, Feigl 11, Horváth R. 216, Henrik 219. Csere: Sömenek 33, Vajda 2, Horváth A., Perger, Nagy, Sonyák 96. Edző: Vajda József. Nagykanizsa: Edző:  Balogh 123, Hoffmann 7, Zsámár 10, Stárics 18, Tóth 153. Csere: Lovas, Murvai 4, Klír 4, Bíró 6, Hartai. Edző: Farkas László.
Kipontozódott: Hoffmann a 39. percben.

Rosszul kezdtek a hazaiak, 4. perc, 6:12, ám a folytatásban Horváth R. hárompontosaival gyorsan fordítottak. A folytatásban kemény harc alakult ki, a vendégek szívósan felzárkóztak. A félidőben 37:36 volt az állás. A hosszabb pihenőt követően a remeklő házigazdáknál Henrik mindenhonnan betalált, így a játékrész végére 61:54-re húzott el a Pápa. Az utolsó tíz percben Sonyák és Feigl kosaraival tartotta a különbséget a Pápa KC.
Magabiztos hazai siker született a helyenként durván és nem túl szimpatikusan játszó nagykanizsaiak ellen.

Vajda József: - Gratulálok játékosaimnak, ha szakmailag nem is volt minden rendben, csapatként nyertünk.