2011.05.28. 19:47

Egyetlen pont a másodosztályban

Ajka, Baja - A labdarúgó NB II tegnapi fordulójában az FC Ajka hazai pályán ikszelt, míga Veszprém sorsdöntő meccsen kapott ki.

Munkatársainktól

FC Ajka-Tatabánya 0:0

Ajka, 300 néző. V.: Pintér (Király, Makkosné). FC Ajka: Jánosa - Sallér, Subicz, Pákai, Gunther - Pothárn, Kovács Sz., Kottán (Major 57.), Pavliczky (Szabó 55.) - Mihalecz, Hegyi (Gyűrűsi 90.). Edző: Artner Tamás. Tatabánya: Dombai A. - Vass, Bence, Farkas, Megyesi - Ködöböcz, Kovács I., Deme, Tóth (Dombai V. 84.) - Bozsik (Kocsis 82.), Farkas. Edző: P. Nagy László.

Sárga lapok: Sallér a 31., Kottán a 44., Kovács Sz. az 52., Major a 62., ill. Tóth Z. a 27., Vass az 57., Ködöböcz a 85. percben.

Piros lap: Pákai a 67. percben.

Az FC Ajka a kiállításig többet támadott, de a helyzetei kimaradtak. Ezt követően a Tatabánya került kissé fölénybe, de a jól záró hazai védelmen nem tudott rést találni.

Artner Tamás: - Küzdelmes, taktikus mérkőzésen igazságos döntetlen született. Sajnos a második félidőben a kiállítás visszavetett bennünket.

P. Nagy László: - Mezőnyfölény, kihagyott helyzetek, egy meg nem adott tizenegyes, ma ennyi volt bennünk.

Baja-Veszprém FC 2:0 (0:0)

Baja, 500 néző. V.: Pánczél (Kis, Becséri). Baja: Herbert - Szauter, Rozsi (Kardos 29.), Forgács, Burucz - Lógó, Micskó, Nagy (Csordás 68.), Kormos (Balázs 46.) - Fröhlich, Szőllősi. Edző: Bognár György. Veszprém FC: Varga - Grósz, Hegedűs, Lang, Finta (Czvetkó 70.) - Zsömlye, Kollár (Ihász 58.), Molnár, Hevesi-Tóth - Tatai (Novothny 58.), Alex. Edző: Vágó Attila.

G.: Fröhlich a 61., Csordás a 90. percben.

Sárga lapok: Lógó a 10., Rozsi a 11., Csordás  a 79., ill. Grósz a 37., Novothny a 84. percben.

A 61. percben Kardos bal oldali beívelését a teljesen üresen álló Fröhlich öt méterről bólintotta a hálóba, 1:0

A 79. percben Molnár buktatásáért  Csordás kapott sárgalapot, az előreívelt szabadrúgást Hevesi-Tóth óriási helyzetben kapásból, öt méterről a kapu mellé lőtte.

Hosszú ideig a Veszprém szorongatott, aztán a 90. percben egy előre vágott labdával Fröhlich

ugrott ki középen, rávezette a labdát Vargára, majd Csordáshoz passzolt, aki az üres kapuba gurított, 2:0.

Bognár György: - A mai meccsen nem tudtunk folyamatosan játszani, mert a Veszprém nagyon szervezett volt. Összesen két támadást vezettünk, szerencsére mindkettőből gól lett.

Vágó Attila: - Fegyelmezetten, mezőnyben jobban játszottunk, de a vereséget csak magunknak köszönhetjük, mert kihagytuk a helyzeteinket.