2013.04.24. 18:08

Két kudarc után sima győzelem

Az első osztályú női kézilabda bajnokság 5-8. helyéért rendezett rájátszásában a Veszprém Barabás KC remek játékkal győzte le a csoport első helyére pályázó fehérváriakat.

Novothny Ottó

Barabás KC_Fehérvár
23:20 (13:7)

Veszprém, 300 néző. V.: Hargitai, Markó. Barabás: Víg  - Hosszu 2, Tóth E. 1, Planéta 3, Bárány 1, Tóth G. 3, Schatzl 7(3). Csere: Takács 4, Pelczéder 1, Palotás, Gulyás 1. Edző: Róth Kálmán.
FKC: Szikora  - Azari 2, Emberovics 1, Horváth B. 4, Tilinger 7(2), Triscsuk 2, Vaszari 3. Csere: Siti 1, Németh, Móger. Edző: Pal Oldrup Jensen.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.
Piros lap: Tóth E. 58. perc.

Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, a csapatok fej fej mellett haladtak, 1:1, 3:3, 6:6. A 14. percben aztán 7:7-et követően a vendégek úgy döntöttek, hogy befejezik a góllövést. A hazaiak pedig éltek a lehetőséggel és a hátralévő időben hat találattal elhúztak.

A második félidőben 15:8-nál a házigazdáknál állt meg a tudomány, 15:13, 40. perc. A fehérváriak egyre is feljöttek (16:15), majd a hullámzó játékban ismét a Barabás KC termelte a gólokat, 20:16. Ekkor sem volt azonban még vége a találkozónak, hiszen az 52. percben 20:19-nél még mindig akadtak izgalmak. Ekkor Víg ziccert védett, így egyenlítés helyett 22:19-re alakult az állás.

A végjátékban a veszprémiek már nem engedték ki kezükből a győzelmet, igaz ehhez kellett a fehérváriak meglehetősen indiszponált teljesítménye is.

Róth Kálmán: - Egész más arcunkat mutattuk, mint az előző mérkőzéseken. Ma is az a szabály érvényesült, hogy remekül kell védekezni és akkor lehet mérkőzést nyerni.

Pal Oldrup Jensen: - Nagyon rosszul játszottunk az első félidőben, utána feljavult a teljesítményünk, de hatalmas lehetőséget szalasztottunk el.

A csoport másik mérkőzésén: Dunaújváros_Kiskunhalas 36:33. A Veszprém a 6. helyen áll hat ponttal.