2013.09.17. 10:15

Szoros csaták tájfutásban

Szentendre volt a házigazdája a tájfutók nagy őszi sorozatát megkezdő bajnoki hétvégének, amelyen több Veszprém megyei érem és számos remek helyezés született.

– Az első nap a rövidtávú országos bajnokságot rendezték Szentendrén. A délelőtti selejtező lakótelepi pályái után a délutáni döntőn a belváros zegzugos, macskaköves utcáiban keresték a pontokat a versenyzők. A sportág leggyorsabb versenyszáma végül igazolta a várakozásokat, és nagyon szoros eredmények születtek – számolt be Molnár Péter.

A megyei szövetség elnöke az eredményekkel kapcsolatban elmondta: az utánpótlás kategóriákban a balatonfüredi Péntek testvérek szerepeltek a legjobban. Gréti az ifjúságiak között válogatott versenyzőket maga mögé utasítva lett bronzérmes, Mátyás pedig a junior mezőnyben az értékes ötödik helyet szerezte meg.

– A szeniorok közül kiemelkedik a tapolcai Molnár Zoltán bajnoki címe, amit hihetetlen szoros csatában szerzett meg – az első három helyezett között csak négy másodperc volt a különbség –, és Bikki Sándor ezüstérme a hatvanévesek kategóriájában – tette hozzá.

Péntek Gréti válogatott versenyzőket megelőzve szerzett harmadik helyet az ifjúsági kategóriában (Fotó: Molnár Péter)

– Másnap a Szentendre melletti Kő-hegy térségében következett a pontbegyűjtő csapatbajnokság. Ennek lényege, hogy a csapat tagjainak a begyűjtendő ellenőrző pontokat saját idejük terhére kell egymás között elosztani – magyarázta Molnár Péter.

Hozzátette, a felnőtt női kategóriában a Balatonfüredi Sport Club csapata (Péntek Gréti, Kaszás Orsolya, Kaszás Szilvia) taktikus versenyzéssel szerezte meg a hatodik helyet, szeniorban pedig a Veszprémi Tájfutó Club arany-, és a Tapolcai Honvéd bronzérme a legértékesebb siker.

Eredmények: győztesek és a Veszprém megyei helyezettek, pontszerzők, rövidtávú ob, N18: 1. Weiler Virág (Tabáni Spartacus), ...3. Péntek Gréti (Balatonfüredi Sport Club). N45: 1. Mátyás Ildikó (Pécsi VM), ...5. Németh Zsoltné (Veszprémi Honvéd). N65: 1. Biró Aletta (BEAC), ...3. Cser Borbála, 4. Komár Béláné (mindketten Balatonalmádi Herkules SE), 5. Gombkötő Zsuzsanna (Veszprémi Tájfutó Club). N70 1. Cser Krisztina (Tabáni Spartacus), 2. Wengrin Istvánné (Veszprémi Tájfutó Club)F20: 1. Tölgyesi Tamás (Diósgyőri TC), ...5. Péntek Mátyás (Balatonfüredi Sport Club). F35: 1. Molnár Zoltán, ...6. Vereszki Tibor (mindketten Tapolcai Honvéd). F60: 1. Spiegl János (SMAFC), 2. Bikki Sándor (Veszprémi Tájfutó Club), ...4. Horváth Tivadar (Balatonalmádi Herkules SE), 5. Ládi János (Bakonyi Tájfutó Klub).

A csapatbajnokság eredményei

Pontbegyűjtő csapat ob, N21: 1. Diósgyőr, ...6. Balatonfüredi Sport Club (Péntek Gréti, Kaszás Orsolya, Kaszás Szilvia). N165: 1. Hegyisport Szentendre, ...4. Balatonalmádi Herkules SE (Komár Béláné, Cser Borbála, Nagy Zsuzsanna). F14: 1. Tabáni Spartacus, ...5. Veszprémi Honvéd (Eszlári Dávid, Mérő Dominika, Bálint Benedek). F105: 1. Kalocsa, ...3. Tapolcai Honvéd (Molnár Zoltán, Vajda Zsolt, Vereszki Tibor), ...5. Veszprémi Honvéd (Vass Tibor, Bálint Bence, Marton Balázs). F185: 1. Veszprémi Tájfutó Club (Bikki Sándor, Tóth Károly, Wengrin István), ...4. Herkules SE (Bacsó Attila, Andrási Lajos, Vitéz László).