2015.12.10. 14:46

Hármas VEDAC-siker mezei futásban

Veszprém - A Mezei Futó Magyar Liga idei utolsó, harmadik fordulóján akad olyan kategória, ahol a dobogó mindhárom fokára a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolója állhatott fel.

A Mezei Futó Magyar Ligát őszi-tavaszi rendszerben bonyolítják le. Az ősszel három fordulót tartottak: Békéscsabán, Debrecenben és legutóbb a kaposvári Sötét-völgyben.

Tavasszal Veszprémben és Kecskeméten folytatódik a sorozat.

A kaposvári viadalra a serdülő korosztálytól egészen a felnőttekig 114-en neveztek, az U11-es és U13-as korcsoportokban pedig további 106-an jelentkeztek.

A legifjabbaknál, az U11-es 600 méteres versenyben negyedik helyen végzett Barka-Szabó Sarolta.

A fiúknál ezüstérmes helyen zárt Gfellner Benedek, ötödik lett Kovács Máté. Az U13-asoknál, ahol már 1500 méteres táv várt a fiatalokra, Kiroch Natália hatodik helyét kell megemlítenünk.

A szalmabálákkal és farönkökkel nehezített pálya komoly erőpróbát jelentett valamennyi indulónak.

A serdülő fiúknál Felber Balázs érdemelt ki ezüstérmet (15:47).

Az ifjúsági korosztályban Bányai Petra állhatott fel a dobogó harmadik fokára (17:51).

A junior hölgyeknél Ladányi Fruzsina éppen lecsúszott a dobogóról, negyedikként ért célba (29:31).

A junior férfiaknál Nick Márton bizonyult a legjobbnak

A junior férfiaknál hármas veszprémi siker született: a leggyorsabban Nick Márton teljesítette az előírt penzumot (30:19), Barabás Gábor másodikként (31:02), Bertalan Renátó harmadikként (31:03) haladt át a célvonalon.

A felnőtt női mezőnyben Somogyi Anett 28:45-ös idővel hatodik lett.

A férfiaknál az exveszprémi, de ma már az ÚTE színeiben versenyző Kovács Benjámin nyert (28:49), bronzérem jutott viszont Minczér Albertnek (28:57) a kilenc kilométeres távon.

A következő állomás - tavasszal - Veszprém lesz a sorozatban.