2016.09.06. 13:55

Kéri Bia újabb aranyat szerzett

Budapest - A teljes magyar élmezőny részvételével zajlott a 3. Atlétikai Magyar Szuper Liga-döntő, ahol Kéri Bianka, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) futója is a dobogó tetejére állhatott.

Az MTK Budapest nemrégen átadott pályáján a Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg a pénzdíjas Szuper Liga-döntőt, ahol minden versenyszámban csak a legjobb nyolc nevezését fogadták el.

A megyéből a VEDAC szépszámú csapattal vágott neki a megmérettetésnek, a Pápai AC-t pedig egyetlen kalapácsvető képviselte. Több érmes helyezésnek is örülhettek a veszprémiek, viszont aranyérmet csupán egyet szereztek a szezon végi viadalon.

Férfi 800 méteren Kiss Gergő 1:51.35-ös eredménnyel bronzérmes lett, míg Takács Dávid a nyolcadik helyen végzett (1:59.66). Kiss Gergő 1500 méteren is dobogóra állhatott, 3:51.84-es idővel harmadik lett, míg klubtársa, Szögi István 3:53.65-ös idővel az ötödik helyen ért célba. Utóbbi 5000 méteren viszont bronzérmet szerzett új egyéni csúccsal, 14:40.13-as idővel.

A 110 méteres gátfutás döntőjében Gönczöl Máté volt érdekelt, azonban ezúttal nem tudott dobogóra állni, 15.30-as idővel ötödik lett.

Bartha László 400 gáton képviselte a veszprémi színeket, aki hetedik helyen zárt 56.12 másodperccel.

Kéri Bianka szerezte a VEDAC egyetlen aranyérmét a 3. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjében
Fotó: archív

Nick Márton 3000 akadályon próbált szerencsét és 9:58.37-es idővel hetedik helyen fejezte be a döntőt.

Súlylökésben Páli Viktortól vártunk érmet és nem is kellett csalódnunk, az atléta 16.83 méterrel harmadik helyezést ért el.

Kalapácsvetésben Pásztor Bence sérülés miatt nem indulhatott, ellenben Nagy Gergely, a Pápai AC sportolója ott volt a mezőnyben. A pápai fiú, igaz, hogy nem élete legjobbjával, de végül az előkelő negyedik helyezést kaparintotta meg (62.50).

A hölgyeknél 200 méteren Renkó Evelin hetedik lett (25.52), 400-on viszont felállhatott a dobogó legalsó fokára (56.54).

Kéri Bianka két számban állt rajthoz, 400 méteren kisebb meglepetésre megelőzték és második helyen végzett (55.85), viszont 800 méteren szoros versenyben nyerni tudott (2:12.23).

Női kalapácsvetésben három VEDAC-os is érdekelt volt: Orbán Éva 61.19 méterrel harmadik, Molnár Boglárka 52.84 méterrel ötödik, míg Fertig Fruzsina 52.81 méterrel a hatodik helyen zárt.

A legjobbak értékes pénzdíjat kaptak

A pontértéktáblázat alapján a legjobb férfieredményért járó pénzdíjat Baji Balázs kapta, aki 110 méteres gátfutásban 13,52 másodperces eredménnyel nyert és ezzel 1155 pontot szerzett.

A hölgyeknél holtverseny alakult ki a legjobb női eredményért felajánlott díjért, megosztva kapta Madarász Viktória 10 000 méteres gyalogló és és Zsivoczky-Farkas Györgyi hárompróbázó.