2016.11.15. 19:35

Mind a három csapat jól küzdött

Megyei körkép - Fontos sikert aratott az Éles-csapat a kézilabda NB I/b legutóbbi fordulójában. A Telekom és a BKSE fiataljai szoros csatában kaptak ki.

Telekom U-23-Vecsés

24:27 (12:15)

Veszprém, 100 néző. V.: Baranyai N., Baranyai Zs. Telekom U-23: Szél - Gyene 2, Ubornyák, Kristóf, Süle, Szeitl 4, Hári 1. Csere: Blázsovits (kapus), Dávid 2, Ernei 4, Hanák, Huber 4, Szakály 4, Vas 3 (3). Edző: Rapatyi Tamás.

Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/3 illetve 2/2.

A vendégek voltak a találkozó esélyesei, de a fiatal veszprémiek igyekeztek megszorongatni ellenfelüket, vagy akár egy bravúrral pontot, pontokat csípni tőlük. Előbbi sikerült, utóbbi nem. A Vecsés a második félidő derekán magabiztosan, négy góllal vezetett, ám a bakonyiak a hajrában feljöttek mínusz egyre. Egyenlíteniük azonban nem sikerült.

Füleki Áron négyszer volt eredményes a fehérváriak otthonában, csapata szép sikert aratott  Fotó: Penovác Károly

Alba-MÁV Előre-VKKFT

21:27 (9:14)

Székesfehérvár, 100 néző. Vezette: Medve, Tarnavölgyi. Veszprémi KKFT: Koncz - Márkus, Füleki 4, Vasvári Á. 6, Vasvári G. 4, Szobol 4 (1), Végh Z. 1. Csere: Szász, Csíki (kapusok), Lovas 4, Bonyhádi 2, Bándi 1 (1), Végh Sz. 1, Heiczinger, Kovács. Edző: Éles József.

Az ellenfél legjobb dobói: Gyimesi 5, Tolnai, Venczel és Csóka 3-3.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 0/0, ill. 2/2.

Az alsóházi rangadón fontos két pontot szereztek a vendégek, akik remekül védekeztek, magabiztos, jó teljesítményt nyújtottak.

ETO-SZESE-BKSE U-23
27:26 (14:11)

Győr, 300 néző. V.: Babicz, Haskó. ETO-SZESE: NAHAJ - Terenyi 1, Szabó A. 5, Schneider 6, Goór 1, Kovácsovics 4, PAÁR 5. Csere: Dapsy (kapus), Bella, Sokoray, Kőhalmi 6, Győri-Dani 1, Kalmár, Hári 1, Sipos, Papp. Edző: Deáki István. Balatonfüredi KSE U-23: Andó - Déber 4 (1), MÁTHÉ 8 (2), Németh A. 1 (1), Szöllősi, HORVÁTH 6, Szilágyi. Csere: Kiss (kapus), Sárosi 2, Varga, Vékony, Orbán Á. 1, Kis, Vágner 1, NEMES 3, Vajda. Edző: Kárpáti Krisztián.

Hétméteresek:1/1, ill. 5/4.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Az eredmény alakulása: 9. perc: 3:3, 11. perc: 5:4, 19. perc: 10:4, 22. perc: 10:7, 25. perc: 12:10, 35. perc: 17:12, 40. perc: 20:14, 47. perc: 24:19, 56. perc: 27:23.

A vendégektől hiányzott egy kicsi plusz a pontszerzéshez, támadásban és védekezésben is sok volt a pontatlanság.

A játék képe alapján megérdemelt hazai győzelem született, de a füredi fiataloknak volt tartásuk, és gyengébb, de lelkes játékkal a végjátékban megizzasztották a Győrt.

A bajnokság állása: 1. Dabas 16 pont, 2. Százhalombatta 14, 3. ETO-SZESE 11, ... 9. Balatonfüredi KSE U-23 6, ... 11. Veszprémi KKFT 6, 12. Telekom U-23 4.