2017.04.06. 21:04

Huszonegyszer álltak dobogóra az ajkai úszók

Ajka - A közelgő nívós versenyek előtt igen biztató formában versenyeznek az ajkai Rája '94 Úszóklub sportolói, s ezt a nyugat-dunántúli régiós bajnokságon be is bizonyították.

Tíz ifjú úszóval indult neki a megmérettetésnek az ajkai klub. Farkas András és Bujna Lilla tanítványai pedig alaposan kitettek magukért, miután összesen huszonegy alkalommal állhattak fel a dobogó valamelyik fokára.

- Összességében nagyon szépen teljesítettek a gyerekek, több aranyjelvényes időeredmény is született, ami jó előjel a közelgő Aranyüst-kupára, illetve a nyári korosztályos országos bajnokságokra - hangsúlyozta Bujna Lilla, az egyesület trénere.Nagy Nikolett szép egyéni csúcsokkal ötször állhatott a dobogó legfelső fokára, aranyérmet nyert 100 pillangóban, 100 mellen, 100 gyorson, 200 vegyesen és 400 gyorson is.

A fotón balról az ajkai Rája '94 Úszóklub képviselői: Szóka Júlia, Nagy Nikoletta, Újvári Dorina, Farkas Dóra, Szóka Bíborka, Palkovics Máté, Burján Barnabás, Palkovics Adél és Szabó Dávid Fotó: Rája '94 Úszóklub

Palkovics Adél 100 pillangóban, 100 mellen és 200 vegyesen második helyezést ért el, 100 háton harmadik lett.Szóka Júlia 400 gyorson második, 100 háton, 100 mellen és 100 gyorson pedig bronzérmes lett. Szabó Dávidnak minden színű éremből jutott, 400 gyorson kiemelkedően jó időeredménnyel győzött, 100 háton második, 100 pillangón és 200 vegyesen pedig harmadik helyezést ért el.Farkas Dóra 400 gyorson nyert, 100 háton második, 200 vegyesen és 100 mellen bronzérmes lett.