Nagy füttyöt kaptak a sporik

2018.02.09. 21:20

Hozta a kötelezőt a veszprémi kosárcsapat

Nehezen lendült játékba a Hoya, de végül – a játékvezetők bosszantó ítéletei ellenére – biztosan hozta a kötelezőt a Nagykőrös ellen a kosárlabda NB I/B piros csoportjában.

Hoya Vp.-Nagykőrös 87:78 (17:22, 27:13, 19:23, 24:20)

Veszprém, 400 néző. V.: Gelencsér, Maár, Mintál. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Balázs 3 (3), Schéda 14/3, Hegedűs 18/6, Pavlovic 17/3, Körtélyesi 17/9. Csere: Kovács 15/6, Pável 3. Edző: Mérész Csaba. Nagykőrösi Sólymok: Molnár M. 33/12, Lakosa 13/3, Tóth 17/3, Fehér P. 8/3, Mácsai 1. Csere: Dorverkinger 2, Fehér Á., Kocsis 2, Kónya 2. Edző: Lakosa Zsolt.

Az utolsó pillanatban derült ki, Helmeczi András nem tud pályára lépni, ugyanis a találkozó előtt belázasodott, így csak a neve szerepelt a jegyzőkönyvben.

Villámrajtot vett az ellenfél, s az 5. percben 4:14-re állt az ütközet. A nagykőrösi zónát egyelőre nem tudta átjátszani a Veszprém, s a távoli dobások sem ültek. Kovács beállásával lendületbe jött a csapat és sikerült belátható távolságon belül maradni (17:22). A folytatásban Hegedűs vette vállára csapatát, és Kováccsal karöltve vezérként küzdöttek. Körtélyesi hármasával a 16. percben először vezetett a Veszprém (29:28). Aztán folytatódott a Körte-show, két gyors támadás végén is betalált a tripla vonalról, s a 18. percben már 39:31-re vezetett a Veszprém. Kovács trojkája is jókor jött, mert új erőre kapott a Nagykőrös (42:35). A félidő 44.35-tel zárult.

A térfélcsere után négy perc alatt egyenlített a Sólymok csapata (24. perc: 47:47). Mérész edző azonban rendet tett a fejekben és pillnatok alatt visszaállt a különbség (56:48). A vendégeket Molnár tartotta meccsben (63:58).

A záró játékrészben a játékvezetők kerültek főszerepbe, elképesztő hibákat vétettek, de a biztosan vezető Veszprémet ez sem tudta már kizökkenteni (74:61, 80:68).

Mérész Csaba: – Köszönöm azoknak a játékosoknak, akik betegen, vagy sérülten is vállalták a játékot. Gratulálok a srácoknak a sikerhez.