A VKKFT nyerte a derbit

2018.03.19. 21:52

Az Ajka nem bírt a Vecséssel, a Füred pedig a Győrrel

Veszprémi rangadót tartottak a férfi kézilabda NB I/B-ben, ahol a Veszprémi KKFT visszavágott a Telekom U20-nak az ősszel elszenvedett vereségért. Az Ajka a listavezetőtől, a BKSE U20 a második Győrtől kapott ki.

A VKKFT egyik legjobbja a tíz gólig jutó Éles Benedek volt Fotó: Penovác Károly / Napló

Telekom U20-VKKFT

30:34 (17:16)

Veszprém, 250 néző. V.: Hornyik, Zörgő. Telekom Veszprém U20: Szél – Szakály 9 (1), Kristóf 3, Borzas 3, Dávid 2, Ubornyák 1, Ernei 3. Csere: Nagy B. (kapus), Kőhegyi 1, Kurucz 3 (2), Süle 4, Somogyvári 1, Czeglédy. Edzők: Tombor Csaba, Gulyás István.

Veszprémi KKFT: Andorka – Lovas, Haszilló 6, Éles B. 10 (3), Bugyáki 1, Bartha 6, Hári 6. Csere: Csíki (kapus), Melnyik, Bendicsek, Tóth M., Kreisz, Szmetán 2, Heiczinger, Árpási 3, Kovács Gy. Edző: Vágó Attila.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3.

A házigazda Telekom U20 háromgólos rohammal kezdett, a VKKFT első találatára négy percet kellett várni.

Gyorsan magára találtak Vágó Attila tanítványai és Andorka védéseivel, valamint gyors gólokkal a 10. percre egyenlítettek (5:5).

Ezt követően kiegyenlített csatát láthattunk, ahol felváltva vezettek a csapatok. Minimális előnnyel a Telekom U20 vonulhatott szünetre.

A térfélcsere után kihagyott hazai hetes, majd Szakály-találatot követően zsinórban hármat vágott a VKKFT (18:19). A lendületbe jött vendégek 20:20 után újabb hármas szériát produkáltak (20:23). Ekkor még volt válasza a Telekom U20-nak, mert hiába lógott meg rendre három góllal a vendég együttes, a fiatalok újra és újra visszajöttek a meccsbe (54. perc: 29:30).

A hajrában aztán Éles vezérletével újabb 4:0-s sorozatot produkált a VKKFT és megérdemelten szerezte meg a két pontot.

Vecsés-KK Ajka

29:21 (12:9)

Üllő, 150 néző. V.: Réti, Szedmák. KK Ajka: Horváth – Zeitler V. 4, Sinka 3, Bajnóczi 4 (1), Erőss 1, Bárdos 2, Zeitler D. Csere: Komendánt, Blázsovics (kapusok), Vadkerti 1, Márkus 1, Bonyhádi 2, Fülöp 2, Gyimesi 1, Ignácz, Huszti. Edző:Poór Tamás.

Kiállítások: 10 ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1.

Jók: Zeitler V., Sinka, Horváth.

Az első játékrészben egyáltalán nem látszott, hogy a két csapatot tíz helyezés választja el a tabellán. Az ajkaiak fegyelmezetten védekeztek, Horváth kapus több bravúrt is bemutatott (9:8). A félidő végére kis szerencsével három góllal tudott meglépni a listavezető.

A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Vecsés, és a játékrész derekáig eldöntötte a két pont sorsát (22:13). Hiába vezetett már tucatnyi góllal a Vecsés, az Ajkában volt tartás és sikerült tíz gólon belül maradnia.

ETO-SZESE-BKSE U20

28:25 (14:14)

Győr, 350 néző. V.: Barna, Kovács.

A vendégek kezdtek jobban és a félidő derekáig három góllal sikerült elhúzniuk (7:10). Ekkor azonban megállt a tudomány, hét hazai gólra egyetlen füredi válasz sem érkezett (14:10). A tópartiak azonban szerencsére nem hagyták annyiban a dolgot és egy 4:0-s sorozattal egyenlítettek. Döntetlen állásról folytatódhatott az ütközet. Az ETO a 36. percben átvette a vezetést, ettől kezdve a BKSE futott az eredmény után. A győriek biztosan őrizték előnyüket és szerezték meg a két pontot.