kézilabda NB I/B

2018.03.26. 14:17

Fontos győzelmet aratott a KK Ajka

A VKKFT és a KK Ajka sikerét hozta a kézilabda NB I/B hétvégi fordulója. A két másik megyei csapat ezúttal pont nélkül maradt.

A Veszprémi KKFT (középen Vágó Attila szakvezető) remek győzelmet könyvelhetett el Fotó: Penovác Károly/Napló

BKSE U20-NEKA 27:28 (14:15)

Balatonfüred, 150 néző. V.: Kovács, Wenzel. Balatonfüredi KSE U20: ANDÓ 1 – Déber, MÁTHÉ 8 (1), Kis, Vajda 1, VARGA 6, Orbán B. 2. Csere: Seprős (kapus), Sárosi, Határ, Németh A. 3 (2), Horváth L. 1, Turcsán, Gál 1, SZŰCS 4. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4.

Felváltva vezettek a csapatok az első félidőben, ám mivel 13:11 után zsinórban hármat vágott a NEKA, így a bogláriak vonulhattak egy gólos előnnyel a szünetre. A második játékrészben a BKSE csak futott az eredmény után. Az 54. percben aztán egy remek szériával nemcsak egyenlített a BKSE, hanem a vezetést is megszerezte (27:24). Ekkor azonban elfogyott a tudomány, ziccert és hetest hibáztak a hazaiak és az 59. percben már 27:27 állt az eredményjelzőn. Az utolsó támadásnál a játékvezetők érthetetlen okból elvették a labdát a fürediektől, az ellentámadás végén a NEKA viszont megszerezte a győztes találatot.

Vecsés-Telekom U20 36:32 (18:16)

Üllő, 200 néző. V.: Medve, Tarnavölgyi. Telekom Veszprém U20: Nagy B. – Ernei 3, Borzas 3, Kristóf 3, Dávid Ubornyák 4, Szakály 9 (4). Csere: Szél (kapus), Dörnyei, Kurucz 5, Molnár, Somogyvári 1, Süle 1, Vass, Kőhegyi, Szabó. Edző: Tombor Csaba, Gulyás István.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

Gulyás István: – Az elmúlt hetekben mutatott remek támadójátékunk bizakodásra adott okot. Ezúttal azonban a feljutásra esélyes Vecsés otthonában a védekezéssel adódtak problémáink és a kapuból sem kaptunk annyi segítséget,, amennyit megszokhattunk. Az igen gólgazdag összecsapáson végül fejet kellett hajtanunk a rutinosabb ellenfelünkkel szemben. Most két hét szünet következik, igyekszünk feltölteni az akkumulátorokat.

KK Ajka-Tatabánya U20 32:18 (12:11)

Ajka, 150 néző V.: Budai-Bock, Rácz. KK Ajka: Blázsovics – Zeitler V. 2, Sinka, Bajnóczi 5 (2), Erőss 2, Bárdos 3, Bonyhádi. Csere: Komendánt, Horváth (kapusok), Zeitler D. 4, Márkus 3 (2), Vadkerti 4, Fülöp 1, Gyimesi 5, Ignácz 3, Huszti. Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.

Ugyan a hazaiak 4:2-re megléptek, de a vendégek fordítottak (9:10). A szünet előtt az ajkaiak rákapcsoltak (12:11). A térfélcsere után állva hagyta ellenfelét az Ajka (20:13), a kapuban Blázsovics remekül teljesített, és könnyű gólokkal 23:24-re alakult az állást. Ezt követően már csak a különbség mértéke volt kérdéses.

VKKFT-Pécsi VSE 26:22 (12:8)

Veszprém, 150 néző. V.: Altmár, Horváth. Veszprémi KKFT: Andorka – Lovas 1, Haszilló 5, Éles 6, Bugyáki, Bartha 5, Hári 2. Csere: Csíki (kapus), Melnyicsuk 3, Bendicsek, Tóth M., Kreisz, Szmetán P. 2, Heiczinger 2, Füleki, Árpási. Vezetőedző: Vágó Attila.

Erőt merített a legutóbbi sikeréből a VKKFT, s az első negyedórát leszámítva kontrollálta az eseményeket, remek sikert ért el és fellépett az ötödik helyre. A Pécs kezdett jobban (3:5), de a VKKFT magára talált és fordított. A második félidőben egyszer még felzárkózott a Pécs 15.14-re, ám ezután a veszprémiek akarata érvényesült.