kosárlabda NB I/B

2018.03.25. 16:14

Motax KC Pápa: nem reális a végeredmény

Gyengén játszott a Motax KC Pápa, ám ettől függetlenül a különbség túlzó a győzelmet megszerző Salgótarján javára a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

Motax-Pápai KC–Salgótarjáni KSE 51:87 (18:16, 7:22, 17:22, 9:27)

Pápa, 100 néző. V.: Nagy V., Gaál, Lövei.

Motax KC Pápa: Kálmán 12/6, Cook 10/6, Schveighoffer 8, Horváth G. 13/3, Keller V. 2. Csere:Horváth A. 6/6, Fülöp A., Hadnagy, Kasza, Kocsis, Domján. Edző: Molnár István.

Salgótarjáni KSE: Rackley 15/3, Burai 20/6, Sonyák 8, Jakab P. 19/6, Joó. Csere: Drevenka 9/3, Csapai 15/3, Kovács D. 1. Edző: Ughy Albert.

Hiába kezdett gyengén a vendég együttes, mert ugyan négy és fél percig nem találtak a pápai gyűrűbe, ám a házigazdák gyenge helyzetkihasználásuk miatt csak 5:0-ra tudtak meglépni.

Ezt követően aztán hiába egyenlített az SKSE (5:5), a Motax zsinórban hét pontot szerzett és 15:8-ra elhúzott. Burai és Rackley kosaraival felzárkóztak a tarjániak (15:16), azonban Kálmán triplájával a pápai előnnyel zárult a játékrész.

A második negyedben nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Salgótarján (18:22), és fokozatosan húzott el a mezőnyből hiába próbálkozó Motaxtól. A félidő végére kétszámjegyűre nőtt a különbség (38:25), úgy hogy ebben a felvonásban a pápaiak csak a büntetővonalról voltak eredményesek.

Horváth Gergő vezérletével sikerült hét pontra megközelíteni a vetélytársat a harmadik negyed elején (23. perc: 33:40), azonban úgy tűnt, ezzel el is lőtte minden puskaporát a házigazda. Gyorsan rendezte sorait a SKSE és a 26. percben már 26:53 állt az eredményjelzőn. A negyed: 42:60-as állással ért véget.

Az utolsó játékrészben már csak a különbség mértéke volt kérdéses. A Motax mintha kissé elkedvetlenedett volna, ezzel szemben a vendégek igazi örömjátékot mutattak be. A hajrát a Salgótarján 16:3-as rohanással húzta be, így alakult ki az 51:87-es végeredmény.

Molnár István: – A mai játékunk miatt elnézést kérek a szurkolóinktól, azt azért tudomásul kell venni, hogy a Salgótarján a feljutásért, mi pedig a bennmaradásért játszunk. Szerintem az nem a játékvezetők feladata, hogy a két csapat közti különbséget kialakítsák.