Az utolsó forduló

2018.05.14. 14:08

A Vecsés SE nyerte a kézi NB I/B nyugati csoportját

Az utolsó fordulót rendezték meg a férfi kézilabda NB I/B-ben. A Veszprém megyei csapatok közül a legjobb helyezést a Veszprémi KKFT érte el, negyedik lett. A pontvadászat gólkirályát a Telekom U20 adta, Szakály Benedek volt a mezőny legeredményesebbje 171 találattal.

Csurgó U20-Telekom U20

30:35 (15:15)

Csurgó, 50 néző. V.: Gadányi, Szabó. Telekom Veszprém U20: Nagy B. 1 – Molnár 2, Süle 2, Ubornyák 10, Somogyvári, Kristóf 1, Szakály 11 (5). Csere: Szél (kapus), Dörnyei, Bábos 1, Kovács L., Kurucz 1, Czeglédy 1, Kőhegyi, Szuharev 4, Gaál 1. Edzők: Gulyás István.

Kiegyenlített csatát hozott az első játékrész, egyik fél sem tudott jelentős előnyt kicsikarni.

A szünet után tovább folytatódott a kiélezett küzdelem, a sereghajtó Csurgó tartotta a lépést az Uros Borzast nélkülöző veszprémiekkel. A hajrában aztán Ubornyák és Szakály vezérletével sikerült ritmust váltani és állva hagyni a hazaiakat. A Veszprém így az ötödik helyet szerezte meg a bajnokságban.

Tatabánya U20-VKKFT

20:33 (10:13)

Tatabánya, 100 néző. V.: Bátori, Szécsi. Veszprémi KKFT: Andorka – Szmetán P. 2, Haszilló 1, Éles 6 (2), Heiczinger 2, Bartha 1, Hári 4. Csere: Gombkötő (kapus), Füleki, Tóth M. 6, Árpási 3 (1), Bugyáki, Melnyicsuk 3, Kreisz, Bendicsek 1, Lovas 4 (1). Edző: Vágó Attila.

A Tatabánya 6:6-ig tartotta a lépést a veszprémiekkel, akik fokozatosan átvették az irányítást. A szünet után a vendégek nem hagytak esélyt az ellenfélnek, a VKKFT végül félgőzzel is biztos sikert aratott Tatabányán, s így a bajnokságban a negyedik helyen zárt.

KK Ajka-SZESE Győr

22:25 (11:11)

Ajka, 200 néző. V.: Sándor, Szabó. KK Ajka: Komendánt – Zeitler V. 1, Fülöp 1, Erőss 2, Bajnóczi 3, Gyimesi 2, Zeitler D. 3 (1). Csere: Horváth 1, Blázsovics (kapusok), Bonyhádi 3, Bárdos 1, Huszti 1, Ignácz 2, Sinka, Vadkerti 2. Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1.

Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, nagyszerű kapusteljesítmény és jó védekezés jellemezte mindkét együttest (11:11).

A térfélcserét követően a 44. percig tovább folyt az izgalmas, kiélezett küzdelem (17:17). Ezután azonban sajnos megtorpantak a hazaiak, négy győri találatra egyetlen válasz sem érkezett (17:21). Nagy hajrát indított az Ajka, de két gólnál közelebb már nem tudott felzárkózni.