Csütörtökön jön a visszavágó

2018.05.28. 21:00

Vereséggel indított a Motax KC Pápa

Vereséggel kezdte a 11. helyért zajló párharcot a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában a Motax KC Pápa alakulata.

A pápai kosarasok csütörtökön 17.45-től fogadják a Falco U23-as gárdáját a 11. helyért Fotó: Penovác Károly/Napló

Falco U23–Motax KC 97:74 (34:19, 20:26, 18:11, 25:18)

Szombathely, 150 néző. V.: Surányi, Földesi, Lovas. Falco U23: Dancsecs 29/15, Németh B. 6/6, Bakon 2,

Friedl, Horváth M. Csere: Hódi 14/12, Németh B. 12/6, Körömi 14/4, Bereczki 9, Dokmanovic 4, Körmendi 3, Verasztó 4. Edző: Váradi Attila. Motax KC Pápa: Kálmán 13/3, Hadnagy 8/6, Presing 2, Bakos, Domján. Csere: Horváth G. 9, Cook 27/3, Keller 6, Schveighoffer 4, Kocsis 5, Csányi. Edző: Molnár István.

Nagyon gyengén kezdték a mérkőzést a vendégek, a Falco fiataljai ezt kihasználva gyors támadásokkal és hárompontosokkal 15 pontos előnyre tettek szert a negyed végére.

Molnár edző rendet tett a fejekben, ennek hatására a pápaiaknak a 18. percre sikerült felzárkózni nyolc pontra (41:33). Ez a különbség megmaradt a játékrész végéig.

A nagyszünetet követően újra beerősített a Falco, a szombathelyiek akarata érvényesült és 72:56-ra alakult az állás.

Az utolsó felvonásban a Motax tett még egy kísérletet a felzárkózásra, a 35. percben 83:71-re feljött. Sajnos azonban a fáradó és fegyelmezetlen vendégek az utolsó öt percben már nem tanúsítottak különösebb ellenállást.

Molnár István: – A mérkőzés elején nem voltunk itt fejben, majd mikor kicsit felzárkóztunk, fegyelmezetlenségeket követtünk el. Remélem, csütörtökön és talán szombaton kijavítjuk ezeket a hibákat.