kézilabda NB II

2018.10.24. 13:48

A vereség után menesztették

Hármas holtversenyben vezeti a tabellát a férfi kézilabda NB II-ben a Várpalotai Bányász SK, a Telekom Veszprém U23 és a Bajnok DSE Nemesvámos.

Férfi

BKSE U23–Nemesvámos 28:39 (14:21)

Balatonfüred, 50 néző. V.: Ács, Báder. Legjobb gólszerzők: Barndt 5, Horváth H. 4, Molnár 4, ill. Kovács 9, Pápai 8, Szapu 6, Iváncsik 4.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: -, ill. 3/0.

Már az első félidőben tetemes előnyre tett szert a vendég csapat, s végül meggyőző különbséggel nyert a korábbi világválogatottal, Iváncsik Gergővel felálló Nemesvámos.

Bakonyerdő–Szentgotthárd 26-28 (10-16)

Pápa, 150 néző. V.: Gilitsch, Lebár. A Pápa legjobb dobói: Bors 8, Szakács 7, Sipőcz 6.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/7.

A második félidőben nyolc gólos hátrányból állt talpra a Bakonyerdő Pápa és 12-20-ról felzárkózott 19-20-ra, azonban ezzel ellőtte minden puskaporát a házigazda és szoros meccsen vereséget szenvedett.

ETO SZESE U23–KK Ajka 19-26 (8-13)

Győr, 100 néző. V.: Bodó, Gál. Legjobb ajkai góllövők: Meiczinger 6, Fülöp 6, Zeitler V. 5.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Hétméteresek: -, ill. 2/0.

Megérdemelt és fölényes sikert ért el a KK Ajka együttese.

Az NB II-es északnyugati csoportban a tabella állása: 1. Várpalota 10, 2. Telekom U23 10, 3. Nemesvámos 10, 4. KK Ajka 8, 5. Veszprémi KKFT U23 8, 7. BKSE U23 6, 11. Bakonyerdő Pápa 0 pont.

Női

VPSE–Nemesvámos 28-30 (12-15)

Veszprém, 100 néző. V.: Cseszregi, Sipos. Legjobb góllövők: Jaksics 5, Lozsi 4, Ács 4, Regovics 4, Kőszegi 4, ill. Szabó 6, Kreutz 6, Sári 4.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4.

A női NB II megyei rangadóján a végjátékig felváltva vezettek a csapatok (1-4, 6-5, 12-15, 18-17, 20-19, 23-25). Az 57. percben pedig döntetlenre álltak a küzdő felek (27-27). A végletekig kiélezett hajrában aztán a jobb erőnléttel bíró Nemesvámos kerekedett felül.

A találkozót követően a Veszprémi Pannon SE vezetősége menesztette tisztségéből Kovács Gábor szakvezetőt.

A tabellán a Bajnok DSE Nemesvámos ötödik öt ponttal, míg a VPSE a kilencedik helyen áll három pontot gyűjtve.