kézilabda NB I/B

2018.10.01. 11:06

Szerencsétlen kézis hétvége

Egyik Veszprém megyei csapatnak sem kedvezett a szerencse, a kézilabda NB I/B hétvégi fordulójában mindhárom alakulat vereséggel hagyta el a pályát.

ETO-SZESE-Telekom U21

26-23 (14-14)

Győr, 225 néző. V.: Kiu G., Kiu T. Telekom Veszprém U21: Nagy B., Palasics (kapus), Dávid, Ernei 3, Szrnka 3, Dörnyei 1, Kőhegyi 1, Czeglédy 2, Hornyák 3, Melnyicsuk 1, Kurucz, Szuharev 4, Gaál, Borzas 5, Dobi,Bendicsek. Edző: Gulyás István.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 7/4, ill. 2/1.

Ragyogóan kezdett a Telekom U21, Szrnka, majd Szuharev irányításával 4-11-re elhúzott. Érthetetlen módon azonban a biztos vezetés nem nyugtatta meg a fiatal veszprémieket. Idegessé, kapkodóvá vált a támadójáték, ennek következményeként minden bakonyi gólra két győri találat érkezett, ráadásul a félidő utolsó perceiben egy 5-0-ás szériával kiegyenlített a SZESE. Szünet után a 43. percig jól tartotta magát a Telekom (18-19), majd újabb rövidzárlat következett, hat győri találatra egyetlen válasz sem érkezett (24-19). Az utolsó tíz percben hiába igyekeztek a vendégek, a SZESE jól őrizte előnyét.

VKKFT-Váci KSE

21-24 (10-11)

Veszprém, 150 néző. V.: Héjja, Kónya. Veszprémi KKFT: Holló, Anderlik (kapusok), Szeitl, Gyene 5 (3), Füleki, Szmetán 1, Hári 3, Somogyi, Éles 1, Kristóf 1, Priczel 1, Szöllőskei 4 (4), Tóth 4, Bartha, Heiczinger, Bárdos 1. Edző: Éles József.

Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 9/7, ill. 7/5.

Tapogatódzó játékot hoztak az első percek (4-4), majd Hári, Szöllőskei és Bárdos találataival meglépett a Veszprém (7-4). A 20. percig jól tartotta a különbséget az edzőjét, Vágó Attilát gerincproblémái miatt nélkülöző házigazda, aztán egy váratlan megtorpanás után a váciak zsinórban ötször találtak be, és megfordították a meccset (9-11).

A térfélcsere után sokáig felváltva estek a gólok (13-14), de Kovács kapus teljesen elbizonytalanította a hazaiakat. A VKKFT tíz perc alatt három gólt jegyzett, míg az ellenfél nyolcszor is betalált, így a hajrá 16-22-es állásról kezdődött meg. A Veszprém védekezése feljavult, azonban ez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

BKSE U21-Nagykanizsa

23-31 (13-15)

Balatonfüred, 130 néző. V.: Garai, Takács. Balatonfüredi KSE U21: Ágoston – Szász 3 (2), Kis 1, Németh A. 2, Szűcs 2, VARGA 7, Orbán B. Csere: Andó (kapus), Ág, Határ 2, Draskovics 4, Papp, Tóvizi, Tóth D. 2, Brandt, Vajda. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill.5/4.

A vendégek kezdtek jobban (2-4, 4-7), ám a fürediek a félidő derekához érve újra szorossá tették a mérkőzést (7-8), sőt a 18. percben a fordítás is összejött (9-8). Sajnos azonban továbbra is sok hibával játszottak a tópartiak és a Nagykanizsa vonulhatott valamivel nyugodtabban a pihenőre.

Az öltözőben ragadtak a füredi fiatalok, a 34. percben már 13-18 állt az eredményjelzőn, sőt 16-22-re meglépett az ellenfél. Ekkor varázsütésre magukhoz tértek Kárpáti Krisztián tanítványai, az emberhátrányt is két góllal megnyerték, és zsinórban értékesítették helyzeteiket, így a hajrához érve újra nyílttá vált a találkozó (20-22). Az utolsó percek viszont rémálomszerűen alakultak, a BKSE újra visszaesett és teljesen szétesett, így a Nagykanizsa nem várt, nagyarányú sikert könyvelhetett el.

A bajnokság állása: 1. NEKA 6 pont, 6. Balatonfüredi KSE U21 4 pont, 9. Veszprémi KKFT 2 pont, 10. Telekom Veszprém U21 0.