Tés

2018.11.23. 07:00

A szélmalmok mellett vezetett a futók útja

Első alkalommal rendezték meg a településen a Don Quijote Jótékonysági Futóversenyt, amelyen közel százan álltak rajthoz három távon.

Közel százan indultak a viadalon Fotó: a szervezők

A szervezők – Baranyai Máté futónagykövet, valamint a Gyermekmosoly Alapítvány – a tési Napsugár Óvoda számára hirdettek gyűjtést, s a nevezésekből több, mint háromszázezer forint jött össze. Az adományt az intézmény sporteszközök beszerzésére és felújításra fordítja.

A verseny indulói három táv közül választhattak, öt és 10 kilométeren, illetve félmaratoni viadalon mérhették le felkészültségüket és tudásukat.

A futók útja erdőben, mezőn, hegyen, völgyön, szántóföldön, sőt patakmedren át vezetett a szélmalmok szomszédságában.

Az öt kilométeres megmérettetésen csupa Krisztián szerzett érmet. Kollát Krisztián (00:22:05) bizonyult a legjobbnak, megelőzve Gőgös Krisztiánt (00:22:51) és Fekete Krisztiánt (00:22:56).

Tíz kilométeren Esső András (00:44:29) nyert, a győztes egyetlen másodperccel volt jobb Fonyó Sándornál (00:44:30). A harmadik helyen pedig Gáspár Ferenc (00:49:20) futott be.

A 21 kilométeres szakaszt Búcsú Dénes teljesítette a leggyorsabban (01:22:20), mögötte Hegedűs Tamás (01:24:55), valamint Bátor Péter (01:30:20) végzett.

A hangulat remek volt, a szervezők bíznak benne, hogy jövőre is sikerül tető alá hozni az eseményt.