Idei legjobbjával lett harmadik a sífutó

2019.03.19. 14:54

Kónya Ádám kiválóan teljesített Szarajevóban

Fantasztikus futással szerzett harmadik helyet a Balkán-kupa szarajevói állomásán Kónya Ádám, a Veszprémi Sí Egylet sífutója.

A balatonalmádi sportoló mindössze 23 másodperccel maradt le a horvátok legjobbja mögött és az igen előkelő harmadik helyen végzett a Bosznia Hercegovina fővárosbában rendezett megmérettetésen, 10 kilométeres szabad stílusban. A futam annyira jól sikerült Ádámnak, hogy ez volt az első 100 pont alatti teljesítménye ebben a szezonban, 96 pontot ért el. (Itt a minél kisebb pontszám jelent jobb eredményt.)

Az olimpikon sífutó 15 kilométeren is rajthoz állt és a forma alapján a sikerre is lett volna esélye, de az időközben lefagyott pályához nem sikerült eltalálnia a vaxolást. (Egyedül, edző nélkül volt a versenyen, így magának végezte a sílécek vaxolását.)

Kónya Ádám legközelebb Szlovákiában méretteti meg magát, ahol nyílt magyar bajnokságot, egyben FIS-versenyt rendeznek.