kosárlabda

2019.03.09. 22:23

Már ötödik a Pápa

Újra jó játékkal rukkolt elő a Concordia Motax KC Pápa a kosárlabda NB I/B zöld csoportjában és nagyszerű győzelmével már ötödik a tabellán.

Forrás: pixabay

Concordia Pápa-Alba Fehérvár

88-66 (24-21, 22-13, 18-9, 24-23)

Pápa, 200 néző. V.: Nagy, Lövei, Sentényi. Concordia Motax KC Pápa: Cook 16/3, Murai 17/3, Horváth A. 7/3, Grebenár 10, Kocsis 4. Csere: Sonyák 26/12, Márton L., Márton Á. 3, Keller 5, Kasza, Csányi. Edző: Vajda József. Alba Fehérvár: Varga M. 10/3, Takács 13/3, Seyi 9, Polster 10/6, Papp 2. Csere: Balsay 18/3, Molnár 2, Áment, Gyapjas 2, Góbi, Nagy. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.

A tizedik helyen álló Alba Fehérvár ellen újabb győzelemre készült a Concordia, ezzel is bebiztosítva, megerősítve helyét a legjobb nyolc között a zöld csoportban.

Felváltva vezettek a csapatok az 5. percig (3-2, 5-7, 9-7, 11-12), azonban a hazaiak Sonyák és Murai lendületes játékával fokozatosan átvették az irányítást (19-12). A fehérváriak ekkor még egy 7-0-ás rohammal kiegyenlítettek, de a negyed vége a pápaiaknak sikerült jobban.

A hazaiak próbálták ráerőltetni akaratukat a fiatal vendégekre, amely a második játékrész végéhez érve realizálódott pontokban is (40-31). A félidő végéhez érve 46-34 állt az eredményjelzőn.

Grebenár szerezte a harmadik felvonás első kosarát, aztán percekre leállt a pontgyártás. A hosszúra nyúlt góltalanságot Cook szakította meg, aki olyannyira belejött, hogy sorozatban tizenhárom pontot hintett, a különbség pedig továbbnőtt (55-38). A 26. perchez érve húsz pont fölé hízott a differencia (64-38).

A záró játékrészben is nagy tempót diktált a Motax (80-53), és jó játékkal magabiztos és fölényes sikert ért el a lelkes fehérváriakkal szemben.

Vajda József: – A célunkat teljesítettük, a legjobb nyolcba jutottunk. Reméljük, még sok jó mérkőzést játszunk az idei szezonban.