A Nemesvámos győzelemmel búcsúzott a bajnokságtól

2019.05.24. 20:00

NB II: óriási megyei fölény kézilabdában

Befejeződött az NB II-es férfi és női kézilabda-bajnokság. A férfiak északnyugati csoportjában a Nemesvámos öt ponttal előzte meg a KK Ajkát és a Telekom Veszprém U23-as gárdáját.

Bényi Kálmán

Telekom U23 döntetlent ért el az utolsó bajnokin Fotó: Pesthy Márton/Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Férfi

Győrújbarát-KK Ajka 24-40 (10-18)

Győrújbarát, 85 néző, v.: Pauló, Tímár. Legjobb ajkai góllövők: Fülöp 8, Bonyhádi 7.

Kiállítás: 2, illetve 10 perc.

Hétméteres: 5/2, ill. 3/3.

Magabiztos sikerével az Ajka megszerezte az ezüstérmet az NB II-ben.

BKSE U23-Tarján SE 38-26 (19-10)

Balatonfüred, 50 néző, v.: Bán-Farkas, Miksó. Legjobb füredi góllövők: Papp 10 (2), Jánosi 6.

Kiállítás: 16, ill. 18 perc.

Hétméteres: 4/2, ill. 5/3.

Könnyed, felszabadult füredi játék és rajt-cél győzelem.

Nemesvámos-Bakonyerdő 47-34 (24-17)

Nemesvámos, 100 néző, v.: Antal, Antalné. Legjobb góllövők: Kovács 11, Gulyás 9, ill. Bors 10, Vígh 9.

Kiállítás: –, ill. – perc.

Hétméteres: 1/0, ill. 4/1.

A Nemesvámos már az előző héten bebiztosította aranyérmét, de most győzelemmel búcsúzott a bajnokságtól.

A Telekom U23 döntetlent ért el az utolsó bajnokin Fotó: Pesthy Márton/Napló

Telekom U23-VKKFT U23 29-29 (13-15)

Veszprém, 120 néző, v.: Budai-Bock, Rácz. Legjobb góllövők: Hornyák 6 (1), Dobi 6, ill. Kristóf 8, Hári 6 (2).

Kiállítás: 6, ill. 12 perc.

Hétméteres: 1/1, ill. 3/2.

A városi rangadón elért döntetlen miatt a Telekom visszacsúszott a harmadik helyre a tabellán. A VKKFT a negyedik lett.

Szentgotthárd-Várpalota 20-27 (11-11)

Szentgotthárd, 50 néző, v.: Cseszregi, Sipos. Legjobb várpalotai góllövők: Devecseri 7, Szabó, Galambos 5-5.

Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

Hétméteres: 4/1, ill. 3/3.

A Várpalota ötödik helyen fejezte be a pontvadászatot.

Női

Veszprém PSE–Tolna KC 29-23 (18-12)

Veszprém, 80 néző. V.: Babits, Kaposi. A VPSE legjobb góllövői: Ács 10, Németh 6.

Kiállítás: 10, ill. 12 perc.

Hétméteres: 7/4, ill.6/4.

Némethné Sulyok Erzsébet: – Az egész mérkőzés nagyon feszült hangulatban zajlott, ehhez hozzájárult az ellenfél kellemetlen játékstílusa és viselkedése is. Sajnos idővel a lányok is felvették ezt a stílust, úgyhogy nagyon kellett őket nyugtatgatnom. Ettől függetlenül büszke vagyok rájuk, hiszen amióta velük vagyok, sikerült mindenben előrelépniük. Nagyon remélem, hogy együtt marad a társaság, és nyáron újult erővel vághatunk neki a következő idénynek.

Nemesvámos-Hévízi SK 33-26 (13-11)

Nemesvámos, 100 néző, v.: Csorba, Czövek. Legjobb nemesvámosi góllövők: Szabó A. 12 (6), Vida 10 (2).

Kiállítás: 8, ill. 14 perc.

Hétméteres: 10/8, ill. 7/6.

A Veszprém a negyedik, a Nemesvámos a hetedik lett az NB II-es délnyugati bajnokságban.