Vereség az Óbudai Kaszásoktól

2019.11.19. 07:00

Nyolcadik helyen áll a zöld csoportban a Concordia Motax KC Pápa

A harmadik negyed gyenge játéka megpecsételte a Concordia Motax KC Pápa sorsát, így vereséggel tért haza az Óbudai Kaszásoktól a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjában.

A pápaiak közül Burai 22 pontig jutott

Óbudai Kaszások–Pápa 79-59 (14-12, 20-16, 31-14, 14-17)

Budapest, 300 néző. V.: Jurák, Lövei, Németh. Óbudai Kaszások: Rosemond 28/15, Vígh 11/3, Bencsik 15/9, Ondima 4, Jenei. Csere: Bea 6, Keresztesi, Koflanovics 9/9, Vámos, Reiter 2, Hegedűs 4, Van der Meer. Edző: Arma­ghani Saeed. Concordia Motax KC Pápa: Balla 2, Sonyák 14, Hódi, Horváth A. 8/6, Murai 7. Csere: Burai 22/6, Kocsis 4, Szeier, Márton L., Keller 2, Kovács, Bakos. Edző: Kálmán László.

Nem indult túl jól pápai szempontból a találkozó, a tabella negyedik helyén álló Kaszások egy 9-0-s rohammal indított. Az első pápai kosárra a 4. percig kellett várni, Sonyák törte meg a kínosan hosszú csendet. Ez a kosár viszont lendületbe hozta a Concordiát, amely Sonyák, Burai és Kocsis kosaraival kiegyenlített (12-12). A házigazdák minimális előnyt szereztek a játékrész végére.

A második etapban is türelmesen próbált támadni a Pápa, ennek köszönhetően szívósan tapadt ellenfelére (16-16, 24-23). Horváth Attila remek hármasával a félidőhöz érkezve 34-28 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben meglepte ellenfelét a Kaszások gárdája, egy 7-0-s szériával 41-28-ra ellépett. Hiába kért időt Kálmán László, tanítványai buta hibákat vétettek, siettették a támadásokat, nagyon gyorsan eldobálták a labdákat, s az agresszív védekezés sem ízlett nekik. A házigazdák Rosemond vezérletével állva hagyták riválisukat (25. perc: 50-35). Egy jó sorozat nagyon hiányzott a pápai oldalról, a sok eladott labda után végül húsz pont fölé nőtt a differencia (65-42).

Az utolsó játékrészben sem változott a játék képe, rengeteg pápai helyzet maradt ki, s ekkor már a túloldalon sem brillíroztak, így állandósult a különbség (74-54), és a Pápa ezen változtatni nem tudott.

Kálmán László: – A hazaiaknál Rosemond parádés teljesítményt nyújtott, igazi vezére volt a csapatának, nálunk viszont nem volt ilyen.